Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dlaczego warto spędzić wakacje na europejskiej wyspie?

Redakcja, 11.04.2024, 10:40

Wakacje na wyspie zwykle wydają się atrakcyjniejsze od tych na stałym lądzie. Świadczy o tym duża liczba turystów rokrocznie odwiedzających wyspy w Europie i nie tylko. Sprawdziliśmy, co jest magnesem przyciągającym gości i namawiającym do pokonywania mórz i oceanów.

← REKLAMA

Plaże Cypru i Wysp Kanaryjskich

Jak wyspa, to na pewno plaża z dostępem do morza lub oceanu. Tym właśnie Cypr i Wyspy Kanaryjskie przyciągają większość turystów na bajeczne wakacje all inclusive 2024. W ofercie Tui nie brak last minute zarówno na Cypr, jak i Wyspy Kanaryjskie. Jednak warto się pospieszyć, bo te oferty zwykle znikają bardzo szybko.

Plaże Cypru są zarówno kamieniste, jak i piaszczyste. Za najpiękniejszą plażę piaszczystą uznaje się pocztówkową Nissi Beach. Natomiast najsłynniejszą plażą kamienistą jest oczywiście plaża Afrodyty.

Jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie, to plaże prezentują sobą cały przekrój możliwości. Są piaszczyste, kamieniste, szerokie, wąskie, z bielutkimi piaskiem i… czarnym. Ten ostatni można zobaczyć na przykład na Teneryfie. Czarny piasek jest pamiątką po wulkanie, ale nie trzeba się go obawiać, jest tak samo czysty, jak biały.

Pogoda na Cyprze i Wyspach Kanaryjskich

Większość osób zapytana o pogodę na wyspach, zwykle zacznie opowiadać o słońcu i upale. Co prawda wyspy są rozsiane po całym świecie i nie wszystkie mogą pochwalić się takimi warunkami termicznymi, ale akurat w przypadku Cypru i Wysp Kanaryjskich jest to prawdą. Pogoda rozpieszcza tu cały rok. Jedynie miesiące zimowe warto ominąć ze względu na porę deszczową. Latem natomiast można mówić o gwarantowanym błękicie nieba.

Tropikalne atrakcje na europejskich wyspach

Ogród zoologiczny w Pafos na Cyprze i delfinarium na Gran Canarii to dwie atrakcje, które śmiało można nazwać tropikalnymi. Na Cyprze na turystów czeka też park wielbłądów pod Larnaką.

To oczywiście nie wszystko - wieczorne koncerty na plaży i tańce boso na piasku organizowane na wszystkich wyspach europejskich, na które można pojechać w ofercie Tui last minute 2024. Nie zabraknie też obowiązkowych drinków z parasolką.

Jak widać, nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. W Europie też można spędzić fantastyczne wakacje w tropikalnym stylu z Tui. Jest bliżej, na pewno taniej, a warunki niemal identyczne.

WP, źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj