Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Tanie OC - 6 sposobów na to jak nie przepłacać za OC

Redakcja, 17.12.2018, 02:27

Tanie OC to marzenie każdego kierowcy. Każdy chciałby kupić tanie OC, ale nie każdy wie jak. Zapraszamy do lektury tego artykułu. Zdradzamy, jak znaleźć tanie OC.

← REKLAMA

Każdy pojazd poruszający się po drogach musi mieć ubezpieczenie OC. To obowiązek, który nakłada na nas ustawa i nie ma od niego ucieczki. Zastanawiasz się, ile zapłacisz za OC? Sprawdzisz to na stronie https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac

Tanie OC - czy kolor samochodu ma znaczenie?

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczania składki wymagają podania koloru samochodu. Tak jest w przypadku firmy Proama. Z danych statystycznych firmy wynika, że najbardziej niebezpieczni kierowcy to ci w czerwonych samochodach. To oni mają większą ilość stłuczek niż wynosi średnia. Według tych samych statystyk, najmniej szkodowi kierowcy poruszali się niebieskimi autami.

Jednak w praktyce kolor samochodu w niewielkim procencie może mieć wpływ na wysokość ubezpieczenia OC. Najważniejsze czynniki to dane techniczne samochodu i doświadczenie kierowcy.

Tanie OC - dla konkretnych marek

Z analizy danych porównywarki OC/AC Mfind z lat 2014-2017 wynika, że średnie ceny ubezpieczenia OC różnią się w zależności od marki samochodu. Według tych wyliczeń najmniej zapłacą posiadacze aut marki Suzuki. Dużą rolę odgrywają tutaj dane techniczne pojazdu - Suzuki znane jest z produkcji małych, miejskich aut wyposażonych w niewielkie silniki.

Zaraz za nimi plasuje się Chevrolet i Kia. Przyzwoite ceny OC ubezpieczyciele oferują także kierowcom Skody i Toyoty.

Najwięcej na ubezpieczenie OC wydają kierowcy sportowych Audi i BMW, co akurat nikogo nie dziwi.

Tanie OC - zamieszkaj w małym mieście

Wysokość składki OC zależna jest od miejsca zamieszkania. Ubezpieczyciele analizują policyjne statystyki i podnoszą składki tam, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków. W niechlubnej czołówce znajdują się największe polskie miasta: Warszawa, Łodź, Gdańsk, Poznań i Wrocław. Mieszkańcy tych miast płacą najwyższe składki OC. Dużo niższe składki OC opłacają mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Tanie OC - współwłaściciel z wysokimi zniżkami

Sposobem, z którego chętnie korzystają początkujący kierowcy, jest uczynienie współwłaścicielem pojazdu osoby, która może pochwalić się dużym doświadczeniem za kierownicą i stojącym za tym pakietem zniżek. Często współdzieli się w ten sposób samochód z tatą lub ciocią. Mankamentem metody jest to, że w razie stłuczki, zniżki tracimy i my i nasz współwłaściciel. A jeśli on jest połączony podobnymi więzami z innymi członkami rodziny, to zniżki tracą wszyscy. I kwas w rodzinie gotowy.

Tanie OC - jedź ostrożnie, to się opłaci

Najprostszym sposobem na wyrobienie sobie własnego pakietu zniżek za bezszkodową jazdę jest… bezszkodowa jazda. Ostrożna, rozsądna, bez szaleństw na drodze i nacechowana perspektywicznym myśleniem.

Tanie OC - u zaprzyjaźnionego agenta czy w Internecie?

Zaprzyjaźniony agent to skarb, kopalnia przydatnych informacji, czuły opiekun, gdy zdarzy się szkoda i czujny powiadamiacz o końcu polisy. Jednak nie od dziś wiadomo, że w Internecie jest taniej, zatem szukając ubezpieczenia OC warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego online, bo sprawnie i szybko wyliczy nam wysokość składki i przedstawi od kilku do kilkunastu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Tanie OC - jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Kalkulator to dostępny online interaktywny formularz. Należy kolejno wypełnić jego pola, podać informacje, które są wymagane przez ubezpieczycieli do wyliczenia wysokości polisy (odpisz stan licznika, przygotuj dowód rejestracyjny, ostatnią polisę i prawo jazdy) i już po kilku minutach można przebierać w ofertach niczym w ulęgałkach.

Przykładowe dane pojazdu, które należy podać:

 • marka, model
 • rodzaj paliwa
 • rocznik
 • stan licznika
 • planowany przebieg rocznie
 • jak często korzystasz z samochodu?

Dane kierowcy, których wymagają TU do obliczenia wysokości składki OC:

 • imię i nazwisko
 • PESEL
 • adres zamieszkania
 • stan cywilny
 • zawód
 • data uzyskania prawa jazdy
 • rok urodzenia dziecka, jeśli je ma.
 • historia ubezpieczeniowa (zniżki, zwyżki, ewentualne szkody spowodowane przez kierowcę w ciągu ostatnich 7 lat).

Warto korzystać z kalkulatora online, to dzięki niemu szybko i wygodnie znajdziemy najtańszą polisę OC.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj