Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Rozwiązanie problemu linienia - koniec z sierścią w Twoim domu

Redakcja, 02.08.2017, 15:51

Problem linienia u psów jest bardzo częste. Szczególnie intensywne staje się ono podczas zmian pogody pomiędzy porami roku. Sierść pozostające na ubraniach, kanapie, a nawet dostają się do jedzenia może denerwować nawet najbardziej cierpliwych. Niektóre rasy są znacznie bardziej narażone na wypadanie sierści ze względu na strukturę włosa. Rozwiązań jest wiele, a ich skuteczność trzeba przetestować na każdym pupilu. Psy mogą bowiem różnie reagować na zabiegi i preparaty. Doradzić może nam weterynarz, a specjalistami w tej dziedzinie z pewnością są psi fryzjerzy. Podstawą jest znalezienie przyczyny takiego stanu sierści.

← REKLAMA

Walka z nadmiarem kłopotów

Podstawowa czynnością, jaką musi dokonywać Właściciel psa jest jego czesanie. Jeśli jest to wykonywane zbyt rzadko, martwe włosy zamiast na szczotce, zostają na podłodze. Regularne zabiegi także nie będą skuteczne, jeżeli nie mamy odpowiednich narzędzi. Szczotka, grzebień lub zgrzebło powinny być dostosowane do wielkości zwierzaka i typu jego sierści. Na stronach internetowych wielu producentów lub bezpośrednio na opakowaniach znajdziemy porady dotyczące doboru skutecznej szczotki. Jeśli jednak mamy z tym duży problem, wystarczy skorzystać z usług fryzjera dla psów. Podczas czesania psa przez specjalistę zwróćmy uwagę na przybory, jakich używa i określone strefy ciała, w jakich są przydatne. O dokładne parametry możemy zapytać. Wielu z nich z pewnością odpowie też na szersze pytania dotyczące pielęgnacji sierści psa.

Wyczesz swojego pieska w salonie http://studiopsiaka.pl/.

Stabilna podstawa

Poza mechanicznym usuwaniem sierści i pobudzeniem skóry psa poprzez czesanie możemy zadziałać czynnikami chemicznymi - szamponem, odżywką lub specjalistycznym serum. Witaminy, olejki oraz składniki białkowe obecne w tego typu preparatach powinny wzmocnić włosy redukując ich wypadanie w przypadku, kiedy linienie psa jest nadmierne ze względu na słabość sierści, a nie jeżeli jest to po prostu cecha danej rasy. Wypadanie sierści może być też objawem choroby lub niedoboru jakichś składników. Pierwszym działaniem w tym kierunku powinno być podanie preparatów witaminowych przeznaczonych dla psów danej rasy Jeżeli mimo odpowiedniej pielęgnacji i suplementacji problem nie znika, należy skonsultować się z weterynarzem, aby poszukać ewentualnej przyczyny.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj