Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bajkowy szlak w Łodzi, czyli udana wycieczka z maluchami

Redakcja, 04.10.2016, 13:56

Gdzie zabrać maluchy w jesienny weekend? Ciekawym pomysłem na udaną wycieczkę z najmłodszymi jest wyjazd do Łodzi, aby przejść się Bajkowym Szlakiem. Tradycje filmowe studia Se-Ma-For przyczyniły się do ustawienia na łódzkich ulicach pomników kilkunastu bohaterów słynnych bajek.

← REKLAMA

Radość dla dzieci i dorosłych

Bogaty dorobek łódzkiej animacji jest doskonale znany nie tylko młodszemu, ale i starszemu pokoleniu. Rodzice cieszą się, widząc jak ich pociechy uśmiechają się na widok Bolka i Lolka lub Pingwina Pik Poka, których przygody sami śledzili. Aby przekonać się o wyjątkowości Bajkowego Szlaku, warto wybrać się na całodniową wycieczkę do Łodzi. Maluchy będą mieć dodatkową frajdę, jeśli rodzice zdecydują się na przejazd do miasta pociągiem. Bilety na przejazd można bez trudu zarezerwować z wyprzedzeniem i ze zniżką, korzystając z wyszukiwarki GoEuro.

Wycieczkę warto rozpocząć od nabycia planu miasta, by bez trudu trafić do wszystkich pomników. Misia Uszatka spotka się przy Piotrkowskiej, tuż przy Informacji Turystycznej, nieco dalej przy tej samej ulicy Trzy Misie, Pingwinka Pik Poka przy al. Unii Lubelskiej, a Filemona i Bonifacego przy pl. Zwycięstwa.Zaczarowany ołówek można natomiast znaleźć przy ul. Traugutta, Plastusia w Parku im. H. Sienkiewicza, Wróbla Ćwirka przy ul. Piłsudskiego, a Maurycego i Hawranka przed Łódzkim ZOO.

Bajkowy Szlak poza Polską

Podobny do łódzkiego szlaku jest jedynie Bajkowy Szlak Braci Grimm w Niemczech. Jest nieporównywalnie dłuższy od łódzkiego - aby go pokonać w całości, trzeba przejechać aż 600 km. Jeśli dzieciom i rodzicom spodoba się wycieczka po Łodzi, mogą wybrać się również za zachodnią granicę. Tam warto posiadać aplikację GoEuro, dzięki której szybko można znaleźć przejazdy do kolejnych miejscowości i zarezerwować bilety na pociągi lub autobusy. Choć może wydawać się inaczej, będzie to rozwiązanie wygodniejsze niż podróż własnym samochodem. Dzieci i rodzice będą mniej zmęczeni i bardziej skupieni na atrakcjach.

Łódzki Bajkowy Szlak jest mniej znany w Europie niż Szlak Bajkowy Braci Grimm, jednak jest tak samo ciekawy i ekscytujący dla dzieci. Maluchy są uradowane, gdy mogą chodzić po mieście wraz z rodzicami w poszukiwaniu ulubionych postaci z bajek. Przy każdym pomniku obowiązkowo robią sobie zdjęcie, by uwiecznić chwilę spotkania z przyjacielem z telewizora. Wycieczka zawsze owocuje doskonałą zabawą dla całej rodziny i wspaniałymi wspomnieniami z radosnych poszukiwań bajkowych postaci.

Fot. TF

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj