Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

25-lat PTSR

Redakcja, 06.10.2015, 13:15, aktualizacja: 06.10.2015, 14:25

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 4 komentarze
4

W pierwszy weekend października w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Obecni byli na niej także mieszkańcy z naszego powiatu.

← REKLAMA

W sobotę w Pałacu Prymasowskim w Warszawie podczas uroczystości wręczono złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi osobom, które pracuję na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane. Brązowym Krzyżem Zasługi wyróżniona została też Maria Kulenty, przewodnicząca PTSR w Sieradzu, od wielu lat bezinteresownie pomagająca chorym. Nagrodę odebrała z rąk wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Sobotni wieczór zakończył piękny koncert Izabeli Kopeć, a uroczystość poprowadziła Katarzyna Pakosińska.

-Wnioski o odznaczenie tych wszystkich osób przechodziły przez moje ręce, ja formalnie przekazywałem je panu prezydentowi, więc przy okazji dowiaduję się o ogromnej aktywności, sercu wielu osób, bo to nie pierwszy raz tego typu odznaczenia wręczałem - mówi wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

-To bardzo wzruszające chwile, bo pojawiły się osoby, które zakładały Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Były to niezwykle fantastyczne wspomnienia, mówiły też o tym w jak ciężkich warunkach towarzystwo powstawało, z jakimi przeciwnościami losu się w tamtych czasach wzmagano - wspomina Tomasz Połeć, przewodniczący PTSR.

W niedzielę na Zamku Królewskim ponownie wyróżniono osoby, które pomagają Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego, tym razem wręczono odznaczenia "Ambasador SM". Ten prestiżowy tytuł przyznano m.in. staroście sieradzkiemu Dariuszowi Olejnikowi oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu Krystynie Marcińczak. W ten sposób podziękowano także piosenkarce Halinie Kunickiej, która charytatywnie śpiewa na przeróżnych uroczystościach PTSR w całym kraju, w maju br. wystąpiła w Sieradzu.

-Bycie samorządowcem to nie tylko praca samorządowa, ale i możliwość pomagania ludziom, których dotknęło jakieś nieszczęście - mówi starosta sieradzki Dariusz Olejnik.

-To dla mnie szczególne wyróżnienie i zaszczyt otrzymać odznaczenie "Ambasador SM". Współpracujemy oczywiście z wieloma organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, dzięki pani przewodniczącej Marii Kulenty pracuje się szczególnie owocnie - wyjaśnia Krystyna Marcińczak, dyrektor PCPR w Sieradzu.

-Dla mnie to ogromne wyróżnienie. Nasza instytucja otrzymuje pieniążki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a dzięki temu możemy je w jakiś sposób przekazać stowarzyszeniom. One bezpośrednio zajmują się rehabilitacją osób niepełnosprawnych - przypomina Dorota Zakrzewska, kierownik działu ds., rehabilitacji osób niepełnosprawnych PCPR.

Dorota Zakrzewska, kierownik PCPR w Sieradzu, odebrała specjalne podziękowanie "Serce serc". Wieczór zakończył koncert Haliny Frąckowiak.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (4)

 • ~gość_9875 (IP: *.*.42.149), 06.10.2015, 13:44
  Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9879 (IP: *.*.18.56), 06.10.2015, 17:35
  Wielkie gratulacje dla Pani Marii i pozostałych nagrodzonych. Ale miło pewna redakcja która posiada portali i radio napisał o tym wydarzeniu zapomnieli tylko podać źródła skąd mieli informację czyli nazwę tego portalu.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9708 (IP: *.*.133.227), 07.10.2015, 08:21
  Gratulacje dla Pani Marii :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_9880 (IP: *.*.172.118), 07.10.2015, 08:31
  "Bycie samorządowcem to nie tylko praca samorządowa, ale i możliwość pomagania ludziom..." (Dariusz Olejnik, 2015r.)

  Dzieci MDk-u w Sieradzu (ZPWP) potrzebują PILNIE POMOCY, Panie Darku!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj