Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sukces sieradzkich karateków w Dzierżoniowie

Redakcja, 25.03.2014, 17:50

W sobotę, 22 marca 2014 roku w Hali Sportowej MOSiR Dzierżoniów odbyły się XXXIII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzki Mistrzostwa Młodzików.

← REKLAMA

Organizatorem był Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin kierowany przez sensei Marcina Staściuka. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W zawodach w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku wzięło udział 243 zawodników z 24 klubów.

Najlepszą zawodniczką wybrano Aleksandrę Matysiak, natomiast najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Krupa.

Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Damian Poper, Filip Domagała, Tomasz Błaszczyk, Iga Wajgelt, Magdalena Mizerska, Paweł Owczarek, Oskar Osumek, Hubert Stawieraj, Mateusz Kubot, Dawid Maciejczyk, Kamil Kulig, Patryk Nowak, Karol Wożniak, Weronika Łojewska oraz Klaudia Kapica.

Podczas turnieju zawodnikom SKKK udało się wywalczyć cztery medale: w kategorii kumite młodziczek +50kg drugie miejsce zajęła Klaudia Kapica, a trzecie w tej samej kategorii Weronika Łojewska. W kategorii młodzików -65kg trzecie miejsce wywalczył Kamil Kulig oraz w juniorach Hubert Stawieraj w kategorii -75kg. Gratulacje!