Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew / Sport

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Przez powiat przejadą kolarze

Redakcja, 09.04.2015, 17:55

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Przez teren powiatu sieradzkiego pojadą kolarze biorący udział w Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2015". Jego trasa będzie wiodła m.in. przez gminy Warta, Błaszki, Brąszewice, Klonowa i Goszczanów.

← REKLAMA

Będzie to jubileuszowy, 30. już wyścig "Hellena Tour". Zawody rozgrywane są w południowej części województwa wielkopolskiego i w północnej województwa łódzkiego. Składają się z czterech etapów, z czego dwa rozgrywane są na terenie powiatu sieradzkiego.

Tegoroczny "Hellena Tour" odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia (piątek-niedziela). Przez powiat sieradzki kolarze pojadą podczas etapów pierwszego i czwartego - 17 i 19 kwietnia. Trasa pierwszego będzie wiodła przez miejscowości Warta - Kalinowa - Sędzimirowice - Goszczanów - Głuchów - Kawęczyn - Dobra - Piekary - Skęczniew - Księża Wólka - Drużbin - Dybów - Pęczniew - Glinno - Dzierzązna - Warta. Start (o godz. 14.30) i meta (ok. godz. 18.15) będą się znajdować w Warcie na ul. Zachodniej.

Z kolei podczas czwartego etapu zawodnicy wystartują w niedzielę o godz. 11 z pl. Sulwińskiego w Błaszkach, by ok. godz. 14.15 zatrzymać się na mecie w Kaliszu - pod aulą Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ul. Nowy Świat. Trasa tego etapu to Błaszki - Brąszewice - Klonowa - Czajków - Kraszewice - Grabów nad Prosną - Mikstat -Sieroszewice- Ołobok - Godziesze Wielkie - Brzeziny- Opatówek - Zduny - Kalisz.
"Hellena Tour" każdego roku rozpoczyna sezon kolarski. Odbywa się od 1986 roku. Jego głównym organizatorem jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj