Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Redakcja, 01.10.2023, 22:12

Policjantem jest się także poza służbą. Udowodnił to młodszy aspirant Dariusz Golczyk z sieradzkiej drogówki. W czasie wolnym zatrzymał 65-latka, który kierował osobowym oplem mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Skuteczna interwencja funkcjonariusza być może zapobiegła tragedii.

← REKLAMA

Młodszy aspirant Dariusz Golczyk, na co dzień pełniący służbę w sieradzkiej drogówce, 26 września br. około godziny 13.30 jechał od miejscowości Oraczew (gm. Wróblew) w kierunku Charłupi Wielkiej. W pewnym momencie zobaczył stojący na środku drogi samochód z włączonymi światłami stopu. Nagle kierujący ruszył i po chwili ponownie się zatrzymał. Kiedy funkcjonariusz podjął próbę wyprzedzenia opla, kierujący nim gwałtownie zmienił pas ruchu i zajechał mu drogę. Policjant cały czas obserwował zachowanie kierowcy opla, który poruszał się "wężykiem". Następnie skręcił w polną drogę i zatrzymał pojazd.

Funkcjonariusz zajechał mu drogę. Szybko podbiegł do niego i przez otwarte okno wyjął mu kluczyki ze stacyjki. Kierujący oplem mówił "bełkotliwie" i czuć było od niego silną woń alkoholu. Aspirant Golczyk o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przejęli dalsze czynności.

Oplem kierował 65-letni mieszkaniec Sieradza. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj