Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Redakcja, 02.03.2020, 01:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Pierwszego marca w parafii pw. św. Klemensa w Wągłczewie odbyła się uroczysta msza św. w intencji żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o Polskę: wolną, niezawisłą, sprawiedliwą.

← REKLAMA

Nazywani są żołnierzami "wyklętymi" oraz "niezłomnymi". Jednymi z takich - a było ich wielu - byli bracia Chowańscy: podporucznik Antoni Chowański pseudonim "Kuba" oraz Jan Chowański ps. "Tadek". Oni wrośli w naszą ziemię, walczyli o Polskę, o sąsiadów, znajomych. Byli bardzo młodzi, bowiem mieli po 30-35 lat, a przyszło im złożyć największą ofiarę - swoje życie.

Mszę św. odprawił ks. Krzysztof Kaźmierczak, proboszcz parafii we Wągłczewie, wnuk żołnierza niezłomnego Kazimierza Kaźmierczaka ps. "Suchy". Później złożono kwiaty pod pamiątkowym obelskiem w miejscowości Orzeł Biały.

W uroczystości udział wzięli m.in.: starosta sieradzki Mariusz Bądzior, burmistrz Błaszek Piotr Świderski, wiceprezydent Sieradza Rafał Matysiak.

Miłym akcentem było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez kilkuletniego Tymka. Młodzież z ;iceum w Błaszkach przedstawiła pieśni i wiersze patriotyczne. Swoją obecnością uroczystość uświetnił również Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12847 (IP: *.*.176.113), 16.03.2020, 22:38
  Tak dzień pamięći Żolniezy wykletych a kto ich wyklloł kler kościół trzeba mowić i pamiętać.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12859 (IP: *.*.181.165), 19.01.2021, 11:50
  NIE MA ŻADNEJ PANDEMII
  do tej pory nie wyizolowano wirusa
  TESTY PCR SĄ W 97% FŁSZYWE
  wykrywają na konto wirusa cwelebryty: gronkowce (ma go ok 70% ludzi), paciorkowce, helicobacter (około 50% ludzi), wszystkie stany zapalne, które przeszliście w ciągu osztatnich 3 miesięcy i wszystkie inne koronawirusy.
  SZCZEPIONKI MAJĄ NAS WYBIĆ
  Jakim bezmózgiem trzeba być, żeby dać sobie wstrzyknąć, coś za co nie bierze odpowiedzialności producent, nierząd, medycy i sanepid. Niewielka część z nas umrze po pierwszej dawce (starsze, schorowane osoby) reszta po kilku, kilkunastu latach, na różnego rodzaju choroby neurologiczne i raki, a po drodze straci płodność. Poszukajcie na niezależnych portalach skład i działanie śmiercionki, która jest tak naprawdę eksperymentem genetycznym wytwarzanym z abortowanych płodów (abortuje się przedewszystkim chore płody). Nie mają prawa nam jej wmuszać, tak samo jak nie mają prawa wprowadzać lockdownów, noszenia maseczeki i pozostałych obostrzeń. Wszystko robią na kartę rowerową, żeby w razie czego wymigać się od odpowiedzialnośći.
  NIERZĄD DOBRZE WIE CO ROBI
  Wykonują polecenia finansowych elit, które przy pomocy plandemii (dla tych którzy przeżyją wyszczepienie) zrobią z nas kogoś więcej niż niewolników. Poszukajcie w internecie takie tematy jak: Agenda 2030-plan ONZ, plan rockefelera itp.. Szukajcie na ten temat filmów na cda i BitChute oraz na innych niezależnych witrynach.
  MYŚL SAMODZIELNIE WYŁĄCZ MEDIA GŁÓWNEGO ŚCIEKU
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj