Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Wróblew

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Od traktorów do roślin ozdobnych

Redakcja, 30.05.2017, 09:31

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Targi Rolniczo-Ogrodnicze w Kościerzynie, jedno z największych tego typu wydarzeń w kraju, ewoluują od strony rolniczej w kierunku ogrodniczej. - Zmieniamy się, jak wszystko wokół - kwituje Włodzimierz Lewandowski, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

← REKLAMA

- To już stała tendencja. Coraz mniej mamy na targach wystawców prezentujących traktory i maszyny rolnicze, za to coraz lepiej rozwija nam się handel roślinami. Wynika to z kilku faktów. Producenci i dystrybutorzy maszyn, przynajmniej niektórzy, umocnili się na rynku już na tyle, że nie ma konieczności jeździć na targi. Wielu z nich organizuje dni otwarte, podczas których udziela wszelkich potrzebnych informacji i prezentuje sprzęt. Poza tym sieć drogowa jest coraz lepiej rozwinięta. Dziś nie ma problemu z tym, by dojechać do salonu traktorów oddalonego o kilkaset kilometrów. A transport ciężkich maszyn wiąże się przecież z nakładem finansowym - wyjaśnia Włodzimierz Lewandowski.

Natura jednak nie znosi próżni. Dlatego tam, gdzie do tej pory stały traktory, teraz można znaleźć sadzonki drzew owocowych i krzewów ozdobnych. - I pewnie w tę stronę pójdą teraz targi w Kościerzynie. Myślę, że powoli nadchodzi czas na poszukanie nowej drogi i rozwiązań, które pozwolą imprezie się rozwijać. Oczywiście ogólnego profilu nie zmienimy, bo nieprzerwanie od 27 lat targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem - informuje szef ŁODR.

Podczas 27. targów w Kościerzynie pokazało się ponad 250 wystawców z branż związanych z rolnictwem i ogrodnictwem - od producentów traktorów po hodowców królików i drobiu, od właścicieli szkółek krzewów po doradców ubezpieczeniowych. Sporo odwiedzających przyjeżdża też do Kościerzyna, by popróbować lokalnych potraw i posłuchać zespołów ludowych. W tym roku promowały się m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie (gm. Sieradz) i Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Z pasją" z Wróblewa, zespół ludowy "Bałdrzychowianie", kapela Marty Cichej z Sieradza, zespół "Kwiaty Polne" z Kwiatkowic oraz zespół pieśni dawnej "Jarzębina" z Brzega.

Targi objęte były patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua i marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj