Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Okradł własną rodzinę...

Redakcja, 05.02.2020, 00:54

27-latek okradł swoją rodzinę, a łupy ukrył u znajomego. Sieradzcy kryminalni wraz z policjantami z Warty wytropili i odzyskali skradzione przedmioty. Znaleźli także pół kilograma marihuany. Amator cudzej własności odpowie za kradzież i posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

← REKLAMA

31 stycznia br. policjanci przyjęli zgłoszenie kradzieży mienia od mieszkańca gminy Warta. Z treści zawiadomienia wynikało, że kradzieży dokonał członek rodziny pokrzywdzonego korzystając z nieobecności właściciela posesji. Mając dostęp do kluczy od garażu, złodziej skradł znajdujące się tam narzędzia ogrodnicze, drabiny, węże, parowniki, pilarki, pompę obiegu wody, itp. o łącznej wartości około 5300 złotych. Kradzieży tych sprawca miał dokonać w zeszłym roku w różnych odstępach czasu.

Policjanci szybko ustalili, że wskazany sprawca czasami przebywał u swojego znajomego mieszkającego nieopodal okradzionej posesji. Miał dostęp do pomieszczeń gospodarczych i stodoły na tej posesji. Okazało się, że tam właśnie ukrył swój łup. W trakcie przeszukania tych pomieszczeń funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia.

Jednocześnie w stodole znaleźli ukryte w sianie woreczki. W woreczkach był susz marihuany w ilości ponad 413 gramów.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 27-letniego mieszkańca gminy Warta. Zatrzymany w trakcie rozmowy z policjantami nie wypierał się kradzieży i posiadania narkotyków. Policjanci ustalili, że mężczyzna wynajmuje mieszkanie w Łodzi, w którym również mogą znajdować się narkotyki. Po kilku godzinach łódzcy policjanci w trakcie przeszukania tego mieszkania znaleźli w słoikach kolejne 90 gramów marihuany. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyku.

Następnego dnia 27-latek usłyszał zarzuty kradzieży mienia i posiania znacznej ilości narkotyków. Podejrzany przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj