Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Most w Warcie oddany!

Redakcja, 15.10.2018, 21:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W poniedziałek 15 października przywrócony został ruch na moście przez rzekę Wartę w Warcie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710.

← REKLAMA

Budowa nowego obiektu została już zakończona, trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum INTOP Warszawa. Budowa w większości została sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Wartość projektu to ponad 32 mln zł.

W symbolicznym otwarciu nowego mostu wzięli udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik oraz burmistrz Warty Jan Serafiński.

Most w Warcie to najdłuższa obecnie przeprawa na sieci dróg wojewódzkich w Łódzkiem. Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku funkcjonował w tamtej okolicy most drewniany, późniejszy most betonowy znajdujący się w złym stanie rozebrano i w jego miejsce postawiono nowoczesną przeprawę.

Droga wojewódzka nr 710 to jedna z ważniejszych dróg regionalnych, łączących aglomerację łódzką z zachodnią częścią regionu. Stanowi alternatywę dla byłej drogi krajowej nr 12/14 (obecnie DW 482) oraz częściowo również dla trasy S8. W poprzednich latach rozbudowano jej odcinki w Konstantynowie (ul. Łódzka), od Lutomierska przez Kwiatkowice do Szadku oraz od Rossoszycy do Włynia. Przygotowywane jest postępowanie przetargowe na pierwszy etap rozbudowy DW 710 na odcinku Konstantynów Łódzki - Lutomiersk.

 • Most w Warcie oddany!

  Redakcja, 15.10.2018, 21:02

  Fotogaleria zawiera 6 zdjęć
  6
  Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
  1

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12823 (IP: *.*.159.57), 10.11.2018, 22:41
  To zwykle oszustwo. Most jest nieprzejezdny, przejazdem steruje sygnalizacja świetlna.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj