Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowy most w Warcie wizytówką w Łódzkiem

Redakcja, 13.11.2016, 11:08

Do 2020 roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wyda na drogowe inwestycje ponad 650 milionów złotych. Na których drogach kierowcy otrzymają nową jakość opowiedział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i Mirosław Szychowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Gościem specjalnym na konferencji był Jan Serafiński, burmistrz Warty, gdzie powstanie nowy most.

← REKLAMA

Program poprawy stanu dróg wojewódzkich już się rozpoczął. Za ponad 220 milionów, z wykorzystaniem dofinansowania unijnego oraz środków z budżetu Województwa Łódzkiego, zmodernizowano odcinki: Dęborzeczka - Inowłódz (DW 726) oraz Uniejów - granica województwa (DW 473). W trakcie realizacji są rozbudowy dróg na odcinku Bolimowska Wieś - Skierniewice (DW 705), przejście przez Tomaszów Mazowiecki (DW 713), ulica Piątkowska w Zgierzu (DW 702) oraz rozbudowa DW 714 na odcinku Romanów - Brójce, stanowiąca dojazd do węzła Romanów na autostradzie A2.

- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 705 między Bolimowską Wsią a Skierniewicami, to największy obecnie projekt realizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Odcinek ten to istotne połączenie na sieci tras wojewódzkich naszego regionu. Droga nr 705 prowadzi z jednego z największych miast regionu na Mazowsze, przecinając po drodze autostradę A2. Jest też istotnym uzupełnieniem tzw. odcinków bramowych, czyli tras wjazdowych do Łódzkiego, są one swoistą wizytówką naszego województwa, a ich modernizacje przyczyniają się do integracji samorządów leżących na obrzeżach naszego regionu z jego pozostałą częścią - powiedział dyrektor Szychowski.

Wizytówką rozpoczynających się prac oraz w przyszłości całego województwa, będzie nowy most na Warcie w miejscowości Warta. Obecny, pochodzący z 1982, jest w bardzo złym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu. Burmistrz Warty - Jan Serafiński - opowiadał jak ważna jest to inwestycja:

- Przede wszystkim ze względów przeciwpowodziowych. Przebudowa wałów, która miała miejsce w ostatnich latach, wymusza również zmiany w konstrukcji mostu. Teraz różnica poziomu wody przed i za mostem wynosi nawet 80 cm - mówił.

Nowy most będzie miał formę łuku. To będzie konstrukcja stalowa o długości 220 metrów. Na czas jego budowy, przewidzianej do sierpnia 2018 roku, obok postawiony zostanie most tymczasowy. Wartość całej inwestycji wynosi blisko 37 milionów złotych.

- Podnoszenie standardu dróg wojewódzkich, wpływa nie tylko na komfort jazdy kierowców. Ma także wielki wpływ na jakość życia mieszkańców. Dzięki szerszej jezdni, nowym chodnikom, ścieżkom rowerowym, zatokom autobusowym, poprawia się stan bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu - tłumaczy marszałek Witold Stępień. - Zmodernizowane drogi, to także polepszenie warunków otoczenia dla wielu przedsiębiorstw. To również atut dla samorządów w rozmowach z potencjalnymi inwestorami. Zwiększa bowiem szansę ulokowania inwestycji w ich pobliżu. Modernizacje naszej infrastruktury transportowej mają więc pierwszorzędne znaczenie dla rozwoju całego, naszego regionu.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj