Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Dotacja na autobusy. Rehabilitacja medyczna dla mieszkańców

Redakcja, 20.08.2016, 13:13

Pokaźne dofinansowanie zdobyło sieradzkie MPK na zakup nowoczesnych autobusów, które mają zacząć się pojawiać na ulicach miasta w przyszłym roku. Mieszkańcy mają mieć tez łatwiejszy dostęp do rehabilitacji. To tematy do których odniósł się marszałek województwa Witold Stępień.

← REKLAMA

W Sieradzu będzie osiem nowych autobusów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zdobyło na ich zakup ponad 5,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość całego projektu to ponad 7,8 mln zł. Pierwsze autobusy mają się pojawić pod koniec czerwca przyszłego roku.

- To istotny element, aby tworzyć w Sieradzu ten system komunikacji publicznej, który określamy mianem "drzwi w drzwi". Wychodząc z domu, korzystając z nowoczesnych, niskoemisyjnych, wygodnych dostosowanych do osób niepełnosprawnych, spełniających normę Unii Europejskiej autobusów. Dojeżdżać do pociągu i mieć zapewnioną mobilność, która w dzisiejszych czasach jest oczekiwana, zarówno przez tych, którzy robią zakupy, uczą się, chcą dostać się do lekarza, czy codziennie przemieszczają się do pracy - mówi marszałek województwa Witold Stępień, który w piątek przyjechał do Zduńskiej Woli na I Regionalne Forum Gospodarcze w Powiecie Zduńskowolskim. - To ważne, że Sieradz jest beneficjentem tych pieniędzy. Linia między Łodzią przez Łask, Zduńską Wolę do Sieradz to pierwsza uruchomiona linia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, z dużym obciążeniem i również linia kolejowa, która będzie wkrótce modernizowana. PLK zapowiedziały już przetarg na wykorzystanie środków europejskich na jej modernizację. Myślę, że te mityczne 50 minut między Łodzią Kaliską a Sieradzem za trzy lata będzie już pokonana - dodaje.

Projekt sieradzkiego MPK znalazł się wśród sześciu pozytywnie ocenionych.
Województwo rozstrzygnęło też inny konkurs, na realizację "Programu zwiększenia dostępności świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji wśród mieszkańców województwa łódzkiego" w 2016 roku. Na realizację wybranych dziewięciu ofert przeznaczono łącznie 100 tys. zł. Każdy z oferentów zapewni poradę lekarską rehabilitacyjną oraz przeprowadzenie cyklu zabiegów fizjoterapeutycznych (max. 5 zabiegów dziennie przez 10 dni).

Umowy na realizację programu zostaną podpisane w placówkami:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej REMED Anna Gabrysiak w Zduńskiej Woli
  • Zdrowie sp. z o.o. w Sieradzu
  • TRES-MED w Sieradzu
  • BIMED Komuńska w Łodzi
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej PABIAN-MED w Pabianicach
  • Centra Medyczne Medyceusz w Łodzi
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CREATOR w Łodzi
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zelowie
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ALIUS-MED w Woli Rakowej (gm. Brójce, pow. łódzki-wschodni)
Fot. Michał Kubiak

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj