Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Boże Narodzenie w ZSS w Warcie

Redakcja, 22.12.2015, 15:36

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Oczekując na święta Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie wspólnie z młodzieżą warckiego gimnazjum i uczniami gimnazjum przy Centrum Psychiatrycznym przedstawili jasełka.

← REKLAMA

W przygotowaniu jasełek nauczycielki wykorzystały umiejętności posługiwania się językiem angielskim, pozyskane w ramach realizacji projektu "Paszport językowy dla rozwoju edukacji" i przygotowały uczniów do zaprezentowania dwóch piosenek anglojęzycznych. Gościnnie w przedstawieniu wzięli udział pacjenci Centrum Psychiatrycznego. Pełna integracja środowisk nastąpiła podczas wspólnego śpiewania kolęd przy akompaniamencie Moniki Wrzesińskiej.

Tegoroczne jasełka cechowały się piękną scenografią. Własnoręcznie wykonane przez uczniów i nauczycieli owieczki, aniołki, ptaszki, piękne stroje pasterzy, króli, aniołów przykuwały uwagę widzów. Bawiące się ze sobą aniołki na tle niebiesko-białego nieba wywoływały u wszystkich uśmiech na twarzach. "Belgijka" odtańczona przez pasterzy i aniołów podrywała widzów do tańca. Korowód aktorów na koniec przedstawienia w rytmie kolędy "A wczora z wieczora" zachęcał do podążania za występującymi. Wypowiadane dialogi poprzeplatane zostały śpiewem kolęd.
Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami, co przyczyniło się do ich wielkiej radości. Uczniowie częstowali też gości własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami i piernikami.

Organizatorzy na przedstawienie zaprosili dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warcie Halinę Chrebelską, dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie Tadeusza Dolnego, nauczycielki Gimnazjum w Warcie Agatę Pawlak i Monikę Wrzesińską, ordynator Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Centrum Psychiatrycznego Monikę Cybertowicz i proboszcza Parafii św. Mikołaja w Warcie ks. kanonika Eugeniusza Budkowskiego.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj