Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Warta

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Szkolny ogród dydaktyczny w Warcie

Redakcja, 05.10.2015, 16:28

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ostatniego dnia września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie pożegnali lato. Dzień ten był jednocześnie początkiem funkcjonowania w placówce ogródka dydaktycznego, który powstał dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

← REKLAMA

Ogródek został zbudowany w ramach projektu "Nasz wymarzony ogród", jako element zadania z dziedziny edukacji ekologicznej pn. "Utworzenie ogródków dydaktycznych przy szkołach i przedszkolach", realizowanego przez WFOŚiGW w Łodzi. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 30 078 zł, z czego dotacja z funduszu to 25 566 zł. Różnicę stanowi wkład własny szkoły oraz dotacje od sponsorów.

Od 30 września przy ZSS funkcjonuje więc wielozadaniowy przyszkolny ogród, w którym znajdują się kąciki: naukowy, dendrologiczny, sportowy, dydaktyczny, rekreacyjny oraz amfiteatr. Wykonano prace z zakresu przygotowania podłoża, projektowania nowych nasadzeń, zakładania ogródków skalnych. Wybudowano drewnianą altanę, położono kostkę brukową, wykonano obrzeża wokół nowo posadzonych roślin gatunków rodzimych oraz innych roślin ozdobnych.

Zamontowane zostały belki do przeskoków i ławeczka do ćwiczeń. Architekturę ogrodu wzbogacono dodatkowo o zegar słoneczny, termometr na baterię słoneczną i stację pogodową. Ponadto wyposażono ogród w drewniane kosze oraz kompostownik. Prace ziemne i porządkowe w ogrodzie zostały wykonane z wykorzystaniem pozyskanych narzędzi ogrodniczych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj