Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sukcesy karateków i kajakarzy

Redakcja, 30.05.2012, 20:21, aktualizacja: 30.05.2012, 22:23

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zwodnicy KKS Sieradz oraz Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyli w miniony weekend srebrne i brązowe medale.

← REKLAMA

Po raz dziewiąty odbył się w Świnoujściu Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin, w którym wzięła udział czteroosobowa reprezentacja utytułowanego Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai. Klub reprezentowali: Albert Tokarski, Michał Ochocki, Małgorzata Kos i Jakub Kaczmarek. Opiekunem grupy był sensei Marek Urbański.

Zawodnicy z Sieradza zdobyli srebrny medal, który wywalczył sempai Albert Tokarski, wygrywając przez ippon walki eliminacyjne. Uległ dopiero w finale zawodnikowi z Rosji. Z tym samym przeciwnikiem przegrał w eliminacjach po wyrównanej walce Michał Ochocki. Sempai Małgorzata Kos - debiutantka w roli zawodniczki - rozpoczęła swój pojedynek od zdobycia przewagi za pomocą pięknej techniki jodan mawashi geri, lecz później zabrakło sił i pożegnała się z turniejem. Również sempai Jakub Kaczmarek toczył bardzo zacięty pojedynek, niestety bez rezultatu.

Drużyna Kajakowego Klubu Sportowego w Sieradzu uczestniczyła zaś w Otwartych Mistrzostwach Miasta Poznania, w których wzięło udział około 480 zawodników z 28 klubów z całej Polski. Zawody rozgrywano na dystansie 500 metrów w konkurencjach K-1, K-2, K-4. Na torze regatowym Malta zawodnicy KKS-u wywalczyli dwa medale. Srebro w konkurencji K-2 młodziczek na 500m zdobyła Oliwia Piechocka i Jagoda Piechocka. Brąz w konkurencji K-2 juniorów młodszych na 500m wywalczyli po wspaniałym finiszu na ostatnich 150 metrach dystansu Sebastian Chrzanowski i Przemysław Szczepanik.

Pozostałe wyniki:
- V miejsce - Oskar Zieliński (K-1 juniorów młodszych 500m),
- VI miejsce - Jagoda Piechocka (K-1 młodziczek 500m),
- V miejsce - Oliwia Piechocka, Wiktoria Zielińska, Wiktoria Witczak i Zuzanna Szumicka (K-4 młodziczek 500m),
- VI miejsce - Eryk Kowalski, Piotr Misiak, Kamil Michalak i Dominik Ignaczak (K-4 młodzików 500m).

W zawodach uczestniczyli również: Jordan Łuszczek, Paulina Wróblewska, Dominik Szymański, Przemysław Adrian, Sylwester Galus, Szymala Piotr - zawodnikom tym nie udało się zakwalifikować do wyścigów finałowych.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!