Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przed służbą zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Redakcja, 10.04.2024, 23:33

Policjant jest czujny zawsze, również poza służbą. Udowodnił to funkcjonariusz wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy. Jadąc na służbę, zatrzymał 22-latkę, która kierowała BMW mając prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

← REKLAMA

Policjant wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy, który przed godziną 22.00 jechał na służbę, na ulicy Jana Pawła II w Sieradzu zwrócił uwagę na jadące przed nim BMW. Sposób jazdy kierowcy od razu wzbudził podejrzenia funkcjonariusza. Kierujący BMW kilkakrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i gwałtownie hamował. W pewnym momencie wjechał na rondo "pod prąd" zmuszając innego kierującego do zjechania na chodnik, aby uniknąć zderzenia.

Policjant podjechał bliżej BMW i zobaczył, że za kierownicą siedziała kobieta. Dał jej sygnał, aby zjechała na pobliski parking. Kiedy otworzył drzwi samochodu od razu wyczuł silny zapach alkoholu. Z uwagi na bełkotliwą mowę kierującej, nie można było nawiązać z nią logicznej rozmowy. Policjant wyjął kluczyki ze stacyjki i poinformował dyżurnego o zaistniałej sytuacji.

Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierującą BMW była 22-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Badanie alkomatem wskazało, że miała ona prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj