Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jak idzie budowa bloku?

Redakcja, 04.04.2024, 23:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Trwają prace przy budowie bloku komunalnego przy ul. Sikorskiego w Sieradzu. W budynku znajdować się będzie łącznie 48 lokali.

← REKLAMA

Prace prowadzone są jednocześnie na zewnątrz (między innymi układanie ocieplenia budynku), jak i wewnątrz. W częściach wspólnych zamontowane są m.in. windy, a w mieszkaniach trwa układanie płytek i paneli. W każdym z mieszkań znajdować się będzie łazienka z WC wyposażona w umywalkę, wannę, miskę ustępową oraz podejście pod pralkę. W kuchni lub aneksie kuchennym na wyposażeniu znajdować się będzie zlewozmywak z baterią.

Zakończenie inwestycji przewidziano na lato tego roku.

Jej wartość to 16,8 mln zł, z czego 13,5 mln zł to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach finansowego wsparcia ze środków z Funduszu Dopłat.

Powierzchnia mieszkań wynosić będzie od ok. 47 m kw. do ok. 70 m kw. Na poziomie parteru przewidziano 8 lokali mieszkalnych, w tym 2 mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych, komórki lokatorskie przynależne dla każdego z mieszkań, dostępne bezpośrednio z korytarza, pomieszczenia techniczne, węzeł cieplny, rozdzielnię elektryczną. Na kolejnych kondygnacjach (I-IV) znajdować się będzie po 10 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi.

Przy budynku powstaną miejsca parkingowe, oświetlenie, drogi dojazdowe, wiaty śmietnikowe, plac zabaw, zieleń.

Nowy budynek w liczbach:
- powierzchnia zabudowy - 853,98 m²,
- powierzchnia użytkowa - 3.292,87 m²,
- powierzchnia całkowita - 4.843,90 m²,
- kubatura obiektu - 13.220,05 m²,
- wysokość budynku - 15,59 m (do attyki 16,22 m),
- długość budynku - 68,77 m,
- szerokość budynku - 12,67 m,
- liczba kondygnacji nadziemnych - 5.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj