Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Korupcja w banku

Redakcja, 31.03.2024, 11:30

W śledztwie Prokuratury Okręgowej w Sieradzu dotyczącym korupcji menadżerskiej w banku oraz nadużyć przez funkcjonariusza publicznego zatrzymano dwie osoby.

← REKLAMA

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu w sprawie udzielenia korzyści majątkowej pracownikowi banku, który preferencyjnie traktował jednego z klientów, a także nierzetelnych oświadczeń funkcjonariusza publicznego wykonującego zawód zaufania publicznego, do którego zadań należy egzekucja świadczeń pieniężnych i niepieniężnych z majątku dłużnika.

Osoby reprezentujące spółkę działającą w branży nieruchomości, kilkukrotnie w okresie od listopada 2015 do marca 2019 roku udzieliły korzyści majątkowej pracownikowi pełniącemu funkcję kierowniczą w ustalonym banku.

Pracownik banku traktował klienta na preferencyjnych warunkach w ramach programu "Dobrowolnej Sprzedaży Nieruchomości", a także przekazywał w sposób nieuprawniony informacje chronione tajemnicą przedsiębiorstwa. Działania te mogły wyrządzić szkodę w majątku banku i stanowiły czyn nieuczciwej konkurencji.

Na podstawie postanowień Prokuratora funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie i Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn na terenie Łodzi.

Funkcjonariusze CBA dokonali licznych przeszukań, w tym siedzib biur rachunkowych oraz spółek zajmujących się projektowaniem i wznoszeniem budynków oraz zabezpieczyli, mogące mieć znaczenie dowodowe w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym, dokumenty oraz sprzęt elektroniczny.

Zatrzymanym mężczyznom ogłoszono zarzuty z art. 296a k.k., art. 231 k.k. oraz art. 233 k.k i zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczeń majątkowych, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi w śledztwie.

Dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych. Za zarzucane podejrzanym przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj