Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Za kierownicą po alkoholu i z narkotykami

Redakcja, 27.03.2024, 23:00

Sieradzcy kryminalni zatrzymali 37-letniego sieradzanina, który posiadał ponad 130 gramów narkotyków. Mając 1,3 promila alkoholu w organizmie kierował volkswagenem, którym przewoził zakazany towar. Nielegalne środki ukrywał w odzieży oraz w mieszkaniu.

← REKLAMA

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych, przejęte zostało ponad 130 gramów narkotyków. Policjanci od jakiegoś czasu podejrzewali, że 37-letni mieszkaniec Sieradza może mieć związek z posiadaniem nielegalnych substancji.

19 marca br. po godzinie 13.00 na parkingu w centrum miasta funkcjonariusze ujawnili typowanego mężczyznę, który kierował osobowym volkswagenem. Kiedy policjanci podjęli interwencję był wyraźnie zdenerwowany. Od kierowcy czuć było wyraźnie alkohol. Policyjna kontrola potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. W kieszeniach kurtki 37-latka funkcjonariusze znaleźli torebki foliowe z zawartością substancji psychoaktywnych i suszu roślinnego. Mężczyzna oświadczył, że narkotyki należą do niego.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali 37-latka. Kolejne zakazane substancje policjanci znaleźli w jego mieszkaniu. Zabezpieczyli kolejne torebki z zakazanymi substancjami oraz słoik z suszem roślinnym. Wstępne badanie potwierdziło, że było to ponad 100 gramów środków psychoaktywnych i około 30 gramów marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wskazało, ze miał on w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna kara do 3 lat. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj