Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pożegnanie dzieci nienarodzonych

Redakcja, 25.03.2024, 23:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Na cmentarzu komunalnym w Sieradzu pochowano szczątki dzieci nienarodzonych, których bliscy nie zdecydowali się na organizację pogrzebu.

← REKLAMA

Zgodnie z podjętą przed kilkoma laty uchwałą Rady Miejskiej pochówek dzieci martwo urodzonych ma miejsce dwa razy w roku - zawsze w październiku i marcu.

W skromnej uroczystości udział wziął prezydent Sieradza Paweł Osiewała, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, rodziny, a także mieszkańcy Sieradza.

24 marca w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odprawiona została msza św. w intencji dzieci nienarodzonych oraz rodziców i rodzin, które utraciły dzieci.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj