Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Konsultacje w sprawie ulic

Redakcja, 15.03.2024, 01:36

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Już w najbliższy poniedziałek, 18 marca, rozpoczynają się konsultacje związane z przebudową ulic i parkingów w obrębie ulic: Strzelców Kaniowskich, gen. Władysława Andersa oraz Braterstwa Broni.

← REKLAMA

- Zapraszam mieszkańców na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 18 marca w godzinach 16-17.30 w sali B Urzędu Miasta Sieradza. Inwestycja prowadzona jest w systemie zaprojektuj i wybuduj, stąd przed rozpoczęciem prac chcemy przedstawić koncepcję zagospodarowania tego obszaru i porozmawiać z sieradzanami na jej temat - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Swoją opinię można wyrazić przede wszystkim poprzez ankietę konsultacyjną, która od najbliższego poniedziałku będzie dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Konsultacje prowadzone będą do 27 marca 2024 r.

W zakres inwestycji, która jest prowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj" wchodzi opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, wykonanie przebudowy oraz sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem dokumentów zezwalających na użytkowanie. W obrębie ulic Andersa, Bohaterów Września wykonane zostaną m.in. utwardzenia chodników i dojść do budynków a także budowa parkingów przy blokach Andersa 4, Andersa 4a oraz Aleja Grunwaldzka 23a

Przy ul. Andersa zagospodarowany zostanie również skwer, na którym powstanie tzw. park kieszonkowy z nowymi ścieżkami, utwardzeniami, terenami zielonymi, posadowieniem drzew, elementami małej architektury czy podświetleniem istniejącego pomnika. W obrębie skweru zostaną także wykonane parkingi. Warto podkreślić, że po tych pracach skwer nadal będzie miejscem zielonym, dającym wytchnienie mieszkańcom okolicznych bloków.

Prace przy ulicach Andersa, Strzelców Kaniowskich i Braterstwa Broni są częścią dużej inwestycji obejmującej także ul. Daszyńskiego, Paderewskiego (konsultacje związane z tymi ulicami odbyły się w zeszłym roku),

Wykonawcą inwestycji jest firma Bud Trans z Sieradza, która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę pod względem finansowym, jak i okresu gwarancji udzielonej na wykonywane przez siebie prace. Te będą kosztować 21 594 793 zł, z czego aż 20 515 053, 35 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj