Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowe książki w szkołach

Redakcja, 08.03.2024, 22:49

Miasto Sieradz uzyskało dofinansowanie dla szkół podstawowych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każda z poniższych placówek otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 12.000 zł, z dodatkowym wkładem 3.000 zł z budżetu magistratu.

← REKLAMA

Wsparcie finansowe otrzymały: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

- Dofinansowanie pozwoli szkołom na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, a także na doposażenie bibliotek w nowoczesne meble i sprzęt. Dzięki tym działaniom, uczniowie zyskają dostęp do atrakcyjnych książek oraz lepszych warunków do czytania i nauki - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Szkoły, wspólnie z uczniami i radą rodziców, wybiorą książki i materiały, które najlepiej odpowiadają potrzebom i zainteresowaniom młodych czytelników. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko odnowienie księgozbiorów, ale również promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, co przyczyni się do wzrostu ich aktywności czytelniczej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj