Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ugrzęźli, policjanci pomogli

Redakcja, 06.03.2024, 22:52

Policjanci Ogniwa Patrolowego pomogli trzem osobom dorosłym z dwójką małych dzieci, którzy podczas spaceru utknęli na podmokłym terenie w okolicach ulicy Kościelnej w Sieradzu. Z uwagi na zapadający zmrok oraz brak orientacji w terenie zaalarmowali dyżurnego policji. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków osoby te zostały wyprowadzone w bezpieczne miejsce.

← REKLAMA

3 marca br. około godziny 18.30 sieradzka policja otrzymała zgłoszenie, że trzy osoby dorosłe z dwójką małych dzieci znajdują się na podmokłych terenach i nie znają drogi powrotnej. Dyżurny szybko nawiązał kontakt ze zgłaszającym, który podał ich przybliżoną lokalizację.

Na miejsce skierował policjantów ogniwa patrolowego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że osoby te mogą znajdować się w okolicy ulicy Kościelnej w Sieradzu. Policjanci podczas dojazdu na miejsce włączyli sygnały świetlne, aby byli widoczni dla osób potrzebujących pomocy. Podczas sprawdzania terenu w odległości około 200 metrów w kierunku rzeki Warty mundurowi zobaczyli światło latarki. Niezwłocznie, przemieszczając się podmokłymi terenami policjanci szli w tym kierunku.

Po przejściu kilkuset metrów faktycznie okazało się, że są tam osoby oczekujące na pomoc. Policjanci zobaczyli mężczyznę oraz dwie kobiety, wszyscy w wieku 33 lat a także 4-letnie i 8-miesięczne dziecko w wózku. Teren gdzie się znajdowali, był grząski i bardzo utrudniał im przemieszczanie się. Jak oświadczyli przyjechali z Łodzi pociągiem i wybrali się na spacer. Z uwagi na to, że zapadł zmrok stracili orientację. Bardzo zaniepokoił ich grząski teren, a wyjście dodatkowo utrudniał im głęboki rów wypełniony wodą.

Za jakiś czas na miejsce przyjechali również strażacy. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej przenieśli dziecięcy wózek oraz wyprowadzili wszystkie osoby w bezpieczne miejsce. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci przetransportowali osoby na dworzec PKP, skąd wrócili do domu.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj