Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Areszt dla rozprowadzających narkotyki

Redakcja, 04.03.2024, 23:40

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu oraz policjanci CBŚP wspólnie uderzyli w przestępczość narkotykową zatrzymując łącznie 8 osób oraz likwidując 2 laboratoria narkotyków syntetycznych i przejmując ponad 261 kg mefedronu wartego ok. 10,5 mln zł, ponad 1,5 tony odczynników chemicznych i sprzęt służący do produkcji, porcjowania i pakowania narkotyku.

← REKLAMA

W śledztwie Prokuratury Okręgowej w Sieradzu ustalono miejsce produkcji narkotyków, które były wprowadzane do sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego w Darknecie, czyli części Internetu, w której znajdują się najbardziej ukryte i niedostępne treści.

Pierwsza realizacja przeprowadzona została przez funkcjonariuszy z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji w styczniu 2023 roku, gdzie na jednej z posesji w powiecie zgierskim w województwie łódzkim policjanci zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych w postaci 4-MMC, zabezpieczając blisko 260 kg mefedronu, około 1,4 tony substancji chemicznych niezbędnych do produkcji narkotyku oraz urządzenia służące do produkcji narkotyków.

Przybliżona wartość zabezpieczonych substancji wyniosła ponad 10 mln zł. Wówczas, także policjanci CBŚP zatrzymali 3 osoby, w tym tzw. chemików. W Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilości narkotyków.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Na tej akcji policjanci i prokuratorzy nie zakończyli śledztwa, lecz sukcesywnie ustalali kolejne wątki sprawy. W efekcie ich żmudnej pracy w ostatnim czasie dotarli do jednego z warszawskich mieszkań, gdzie znajdowało się następne laboratorium i prokurator zlecił wykonanie tam czynności przeszukania. Podczas likwidacji tego miejsca policjanci zabezpieczyli 1,6 kg mefedronu, ponad 100 kg prekursorów narkotykowych oraz 100 litrów substancji, która jest poddawana dalszym specjalistycznym badaniom. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, urządzenia do pakowania i porcjowania narkotyków oraz równowartość 18 tys. zł w różnej walucie. Wsparcia policjantom CBŚP, w zakresie badań specjalistycznych zabezpieczonych substancji chemicznych, udzielili eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji.

Podczas akcji w Warszawie policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednej osobie zarzut kierowania tą grupą. Zatrzymani będą również odpowiadać za produkcję i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Na wniosek prokuratora zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Łącznie w śledztwie występuje 8 podejrzanych i zabezpieczono ponad 261 kg narkotyków w postaci stałej i ciekłej, wartych około 10,5 mln zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań. Podejrzanym za zarzucane przestępstwa grozi nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Sieradzu
Fot. KPP Szydłowiec

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj