Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Strażacy podsumowali rok

Redakcja, 01.03.2024, 23:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W powiecie sieradzkim w roku 2023 odnotowano 1173 interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej. Jest to o 423 mniej w porównaniu do roku poprzedniego i o 432 mniej od rekordu z roku 2021 (1606 interwencji).

← REKLAMA

Z ogólnej liczby 385 to pożary, 685 - miejscowe zagrożenia a w 104 przypadkach zgłoszenia okazały się alarmami fałszywymi. Niestety, podczas pożarów 5 osób straciło życie a 11 odniosło obrażenia.

Najwięcej pożarów miało miejsce na terenie Sieradza (71 pożarów) a najmniej w gminie Wróblew , bo jedynie 10. Tylko w gminie Złoczew odnotowano wzrost (znaczący, bo aż 92%) ilości pożarów w porównaniu z rokiem poprzednim. W gminie Błaszki drugi rok z rzędu było równo 50 pożarów. Z całej ilości strażacy najczęściej gasili pożary upraw w rolnictwie (120), na drugim miejscu były to inne obiekty, z tego głównie suche trawy i nieużytki rolne. Na trzeciej pozycji pod względem ilości, to pożary obiektów mieszkalnych - 72 akcje gaśnicze. Warty odnotowania jest fakt, że strażacy do gaszenia pożarów lasów wyjeżdżali 51 razy, o 4 więcej niż w 2022 roku.

Najczęstszą przyczyną powstania miejscowych zagrożeń były interwencje związane z usuwaniem skutków działania wichur i silnych wiatrów. Do tych zdarzeń strażacy wyjeżdżali 173 razy. Wspomnieć należy, że w roku 2022 silne wiatry spowodowały 463 zagrożenia, które należało usunąć. 158 interwencji to ratownictwo drogowe podczas wypadków i kolizji w transporcie drogowym. W 118 przypadkach działania były związane z ratownictwem medycznym. Prawie we wszystkich gminach odnotowano spadek ilości miejscowych zagrożeń w odniesieniu do roku poprzedniego, jedynie w gminie Burzenin pojawił się wzrost ilość MZ o 43%. Według danych statystycznych 175 miejscowych zagrożeń było na terenie Sieradza. Na drugim końcu tabeli znajduje się gmina Klonowa, gdzie odnotowano tylko 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków zdarzeń innych niż pożary.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj