Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Potrącił i uciekł

Redakcja, 28.02.2024, 23:23

Policjanci sieradzkiej patrolówki zatrzymali 53-letniego kierowcę, który na drodze rowerowej potracił 72-letnią rowerzystkę i uciekł. Sprawca ukrył się w swoim mieszkaniu na terenie Sieradza, gdzie znaleźli go funkcjonariusze. Miał on w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

← REKLAMA

25 lutego br. około godziny 11.30 dyżurny policji został powiadomiony o potrąceniu rowerzystki na al. Grunwaldzkiej w Sieradzu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, kierowca osobowego peugeota na drodze rowerowej potracił jadącą jednośladem kobietę i uciekł.

Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratunkowe. 72-letnia poszkodowana kobieta została przewieziona do sieradzkiego szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej opuściła placówkę.

Policjanci natychmiast zebrali informacje, aby ustalić sprawcę zdarzenia. Patrolując okoliczny teren, niedaleko miejsca, gdzie doszło do potrącenia zauważyli peugeota, którego wygląd odpowiadał "poszukiwanemu" pojazdowi. Posiadał on ślady uszkodzeń świadczące o tym, że mógł brać udział w zdarzeniu.

Funkcjonariusze ustalili właściciela samochodu. Był nim 53-letni mieszkaniec Sieradza. Policjanci zastali mężczyznę w miejscu zamieszkania. Był on pod wyraźnym działaniem alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do potracenia rowerzystki. Oświadczył, że kierował samochodem pod wpływem alkoholu.

53-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że miał on w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzeni pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka kara pieniężna.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj