Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Psi wybieg powstanie w parku

Redakcja, 27.02.2024, 23:42

Wiemy, gdzie powstanie psi wybieg. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w zorganizowanych przez sieradzki Urząd Miasta konsultacjach, jednoznacznie wskazali miejsce, gdzie ma zostać zbudowana atrakcja dla czworonogów.

← REKLAMA

Historia psiego wybiegu w Sieradzu zaczyna się w 2023 r., gdy z inicjatywy kilku społeczników pod petycją o jego budowę, podpisało się ponad tysiąc osób. W październiku, w sieradzkim magistracie, odbyło się natomiast spotkanie z udziałem urzędników, przedstawicieli autorów petycji oraz osób zajmujących się psia behawiorystką. To właśnie wtedy uzgodniono, że w grę o lokalizację psiego wybiegu wchodzą trzy miejsca: park na osiedlu Klonowe, teren zielony w obrębie ulic Sikorskiego i Bohaterów Września, a także park im. Adama Mickiewicza.

- Postanowiliśmy zadać konkretne pytania specjalistom, w tym behawiorystom zwierzęcym. Rozmawialiśmy też z Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową, pytając o lokalizację wybiegu. Chcemy poznać również zdanie mieszkańców. W tym roku Miasto Sieradz zabezpieczyło środki na wykonanie dokumentacji projektowej budowy wybiegu dla psów. Przed przystąpieniem do jej sporządzania, chcielibyśmy wspólnie wybrać jego lokalizację - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, tuż przed uruchomieniem ankiety konsultacyjnej.

Swoją opinię na temat miejsca budowy psiego wybiegu wyraziło 256 osób. 116 z nich wskazało, że inwestycja ta powinna zostać zrealizowana w parku im. Adama Mickiewicza. Teren zielony przy ulicach Sikorskiego/Bohaterów Września wybrało 88 osób, a park na osiedlu Klonowe 52 mieszkańców.

Za lokalizacją inwestycji w tym miejscu przemawiają przede wszystkim odpowiednie warunki środowiskowe, na które uwagę zwracają specjaliści zajmujący się projektowaniem psich wybiegów a także behawioryści zwierzęcy. Miejsce to jest wolne od uciążliwego hałasu, zapewnia dostęp do cienia w gorące dni. Park jest też dogodnie położony pod względem komunikacyjnym, daje możliwość parkowania aut, rowerów. Nie bez znaczenia są też już istniejące w parku ścieżki dla spacerowiczów i ich psów. Lokalizacja ta nie powoduje też uciążliwości dla innych mieszkańców, np. w postaci wzmożonych hałasów.

Sieradzki magistrat przystąpi teraz do przygotowania projektu psiego wybiegu, który będzie gotowy w tym roku.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj