Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Neuronawigacja w szpitalu

Redakcja, 23.02.2024, 00:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Oddział Neurochirurgiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu wzbogacił się o kolejny nowoczesny sprzęt wart 2 miliony złotych.

← REKLAMA

- Jest to zaawansowana technologia, która wspomoże lekarzy w precyzyjnym przeprowadzaniu operacji w obrębie mózgu i kręgosłupa, zwłaszcza przy operacjach onkologicznych - relacjonuje dyrektor szpitala Daniel Joachimiak.

- W przypadku operacji mózgu, neuronawigacja pozwala na precyzyjne lokalizowanie obszarów odpowiedzialnych za różne funkcje, minimalizując ryzyko uszkodzenia istotnych struktur - dodaje dr Dawid Wrona, kierownik Oddziału Neurochirurgicznego w sieradzkiej placówce.

W kontekście kręgosłupa umożliwia z kolei dokładne śledzenie struktur anatomicznych kręgów, nerwów i innych istotnych elementów. To zwiększa precyzję podczas wszelkiego rodzaju procedur, takich jak fuzje kręgosłupa czy usunięcie guzów. W obu przypadkach, neuronawigacja neurochirurgiczna przyczynia się do zwiększenia skuteczności operacji oraz minimalizacji ryzyka powikłań.

Szpital dzięki urządzeniu wykonał już 6 operacji onkologicznych, a planowane są następne. To kolejne dobre wieści, które płyną z sieradzkiej placówki. Przypominamy, że niedawno informowaliśmy o ultranowoczesnym angiokardiografie, wzbogaconym o dodatkowy sprzęt specjalistyczny, który umożliwia prowadzenie zabiegów związanych z kardiologią inwazyjną.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj