Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sezon grzewczy. Strażnicy miejscy kontrolują

Redakcja, 17.01.2024, 23:50

Ponad 50 kontroli przeprowadziła Straż Miejska Sieradz w sezonie grzewczym w 2023 r.

← REKLAMA

- W ich wyniku nałożono 8 mandatów i udzielono 26 pouczeń. W ponad 15 przypadkach kontrola nie potwierdziła spalania niedozwolonych substancji w piecach. W przypadku jednego właściciela nieruchomości, który utrudniał kontrolę, złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - wyjaśnia Marek Pacyna, komendant Straży Miejskiej w Sieradzu.

Strażnicy Miejscy podobnie, jak w latach poprzednich ujawnili spalanie w piecach i paleniskach domowych m.in.: mebli, odzieży, odpadów plastikowych a na ; na zewnątrz: folii czy odpadów zielonych. Zauważono również problem dotyczący spalania paliw, w tym węgla niskiej jakości, jak również zły stan techniczny pieców oraz palenisk.

Co ciekawe, do sieradzkiej Straży Miejskiej, w sprawie palenia śmieciami dzwonią też mieszkańcy Warty, Chojnego, Błaszek, Kłocka czy Burzenina.

- Sieradzcy strażnicy mogą jednak działać tylko na terenie Sieradza, stosownie do upoważnienia do przeprowadzania kontroli udzielonego przez Prezydenta Miasta Sieradza - wyjaśnia komendant.

Warto również przypomnieć, że w tegorocznym budżecie Sieradza na wymianę pieców zapisano ponad pół miliona złotych. W Urzędzie Miasta działa również punkt informacyjny programu "Czyste powietrze".

Fot. Pixabay

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj