Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sieradz inwestuje w fotowoltaikę

Redakcja, 17.01.2024, 23:47

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Zakończył się montaż paneli fotowoltaicznych na sieradzkich szkołach podstawowych. Ich łączna moc wyniesie blisko 200 kWp.

← REKLAMA

W ramach inwestycji wykonano instalację fotowoltaicznych na szkołach podstawowych numer 1, 4, 6 oraz 9. Ich łączna moc wynosi 194,85 kWp. Zamontowano również układ monitoringu instalacji przez sieć LAN/WI-FI. Wykonana została także częściowa przebudowa i dostosowanie istniejących instalacji odgromowych tak, aby zabezpieczały budynki i wybudowane instalacje fotowoltaiczne.

Wartość inwestycji to 905.242,64 zł a jej wykonawcą była firma SolarSpot.

Warto przypomnieć, że to już kolejne przedsięwzięcia podejmowane przez Sieradz w kwestii odnawialnych źródeł energii. Na etapie końcowym jest montaż paneli fotowoltaicznych, o mocy 49,68 kWp na dachu Urzędu Miasta Sieradza.

- Bezpośrednim celem tej i wcześniejszych inwestycji jest obniżenie kosztów funkcjonowania budynków użyteczności publicznej w Sieradzu oraz redukcja emisji zanieczyszczeń do atmosfery - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Wartość dwóch wspomnianych przedsięwzięć to niemal 1,3 mln zł, z czego 964,8 tys. zł, to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które pozyskało miasto.

W poprzednich latach udało się uzyskać dodatkowe środki na panele fotowoltaiczne:
- dla 277 mieszkańców Miasta Sieradza (instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne)
- na budynkach wszystkich publicznych przedszkoli
- na Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 - tutaj wraz z panelami zamontowana została pompa ciepła i kocioł olejowy.

Łączna wartość wszystkich dotacji pozyskanych na Odnawialne Źródła Energii w mieście to ponad 7 milionów złotych.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12898 (IP: *.*.34.73), 21.01.2024, 18:15
  to wreszcie reaktor atomowy wybudujmy, P. Osiewała ,koszy utylizacji tej fotowoltaiki będzie dużo większy niż inwestycji.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj