Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Seniorzy nie dadzą się nabrać

Redakcja, 21.12.2023, 16:17

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradzcy policjanci zorganizowali debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu osób starszych "Bądź czujny, nie daj się nabrać". Mundurowi oraz pracownik WORD-u spotkali się z podopiecznymi Dom dziennego pobytu i Klubu Seniora działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Debata poświęcona była tematyce zagrożeń czyhających na seniorów. Wiele uwagi poświęcono również zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

← REKLAMA

Mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych, policjanci sieradzkiej komendy na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego komisarzem Jarosławem Rylem oraz przedstawicielem Terenowego Oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zorganizowali debatę społeczną "Bądź czujny, nie daj się nabrać".

Policjanci uwrażliwili seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Omówili jakie metody stosują oszuści, aby wyłudzić pieniądze, w tym m.in. "na wnuczka", "pracownika socjalnego", "na policjanta", "na pracownika instytucji", "pracownika banku", "na zdalny pulpit". Funkcjonariusze wyjaśnili uczestnikom spotkania co zrobić, aby się przed nimi uchronić i jak postępować w przypadku zagrożenia. Przypominali o kontakcie na numeru alarmowy 112.

Prelekcję na temat problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym wygłosił pracownik sieradzkiego oddziału WORD-u. Wykład wzbogaciła prezentacja multimedialna. Przedstawione zostały zagrożenia na jakie narażeni są uczestnicy ruchu drogowego. Przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uwrażliwiono seniorów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok i piesi są słabiej widoczni na drodze. W tych warunkach nawet najmniejszy odblask niejednokrotnie może zapobiec tragedii.

Zwrócono uwagę na zasady przechodzenia przez jednię. Podkreślono, że mimo, że pieszy ma pierwszeństwo, jednak zawsze należy być ostrożnym i nie wchodzić na przejście bezpośrednio z chodnika. Na koniec spotkania przekazano seniorom ulotki i materiały profilaktyczne, które warto zostawić w widocznym miejscu w domu. Wszystko po to, aby co jakiś czas przypomnieć sobie, że niestety oszuści cały czas są aktywni i trzeba być czujnym, aby nie stać się ich ofiarą i wiedzieć jak się przed nimi chronić.

Ponadto seniorzy wyposażeni zostali w elementy odblaskowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

źródło: KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj