Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Narkotyki w samochodzie

Redakcja, 11.12.2023, 21:33

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradzcy kryminalni zabezpieczyli ponad 470 gramów narkotyków. Zatrzymani to 28-letni mężczyzna i kobieta. Zakazany towar przewozili w samochodzie. Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych przejęte zostało ponad 470 gramów narkotyków.

Policjanci od jakiegoś czasu podejrzewali, że 28-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego może mieć związek z nielagalnymi substancjami. 29 listopada br. po godzinie 18.00 na obrzeżach Sieradza funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej znane im daewoo. Kierował nim 28-latek, który był w zainteresowaniu kryminalnych. Razem z nim podróżowała 28-letnia kobieta. Byli wyraźnie zdenerwowani interwencją. Na pytanie policjantów o posiadanie nielegalnych środków, obydwoje zaprzeczyli.

Policyjna kontrola potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. W kieszeniach kurtki mężczyzny funkcjonariusze znaleźli torebki foliowe z białym proszkiem i kryształem. Kolejne dilerki z nielegalnymi substancjami oraz waga elektroniczna schowane były pod siedzeniem pasażera. Mężczyzna oświadczył, że nielegalne środki należą do niego. Zakazany towar posiadała również 28-letnia pasażerka. W plastikowym pudełku w podręcznej torebce ukrywała susz roślinny oraz biały kryształ. Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali kierowcę daewoo oraz pasażerkę. Ponadto w mieszkaniu 28-latki policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki odurzające oraz wagę elektroniczną.

Wstępne badanie potwierdziło, że było to blisko 450 gramów mefedronu i około 20 gramów marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj