Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Skradziony samochód i nielegalna broń

Redakcja, 23.11.2023, 01:16

Policjanci sieradzkiej patrolówki kilka godzin po zgłoszeniu znaleźli i odzyskali skradziony samochód wartości 200 tysięcy złotych. W garażu, gdzie ukryty był pojazd, stróże prawa ujawnili również ponad 630 kilogramów nielegalnego tytoniu. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wynosi ponad 720 tysięcy złotych.

← REKLAMA

13 listopada br. przed godziną 8.00 dyżurny policji został powiadomiony przez mieszkańca Sieradza o kradzieży pojazdu. Kia zaparkowana była na jednym z osiedli mieszkaniowych. Wartość samochodu pokrzywdzony oszacował na 200 000 złotych.

Policjanci natychmiast podjęli czynności w związku z otrzymanym zgłoszeniem. Skrupulatnie zbierali i analizowali zebrane informacje. Intensywna praca mundurowych szybko przyniosła efekty. Już po kilku godzinach policjanci patrolówki wytypowali miejsce, gdzie może znajdować się skradziony samochód. Trop prowadził do garażu na jednej z posesji na obrzeżach Sieradza.

Policjanci zastali tam 48-letnią właścicielkę domu. Po raz kolejny "policyjny nos" nie zawiódł. W garażu policjanci ujawnili skradziony samochód. Okazało się, że ukryty jest tam również tytoń bez polskich znaków akcyzy. Na miejscu pracowali śledczy, kryminalni oraz policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą sieradzkiej komendy. Czynności nadzorował Prokurator Rejonowy w Sieradzu. Funkcjonariusze znaleźli ponad 50 worków nielegalnego towaru. Były w nich połamane papierosy, tytoń jak również tytoń w papierowych gilzach.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 630 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Według wstępnych wyliczeń wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga ponad 720 tysięcy złotych.

Kobieta został zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut paserstwa oraz paserstwa akcyzowego. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Podejrzana była wcześniej notowana przez policję. Odzyskany przez policjantów samochód został przekazany właścicielowi. Sprawa jest rozwojowa.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj