Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Tester oprogramowania - charakterystyka zawodu

Redakcja, 14.11.2023, 21:27

Wśród zawodów IT, na które jest coraz większe zapotrzebowanie, warto wyróżnić profesję testera oprogramowania. Obecnie wielu specjalistów IT rozpoczyna swoją karierę w sektorze nowoczesnych technologii właśnie od tego stanowiska. Warto nieco bliżej przyjrzeć się specyfice tego zawodu, biorąc pod uwagę chociażby oczekiwania pracodawców.

← REKLAMA

Ogłoszenia dla testerów oprogramowania

Aktualne oferty pracy dla testerów oprogramowania można znaleźć przede wszystkim w sieci. W Internecie bez problemu znajdziesz konkretne propozycje zatrudnienia zarówno z dużych aglomeracji, jak i z mniejszych miejscowości. Pracodawcy często uwzględniają w ogłoszeniach wysokość pensji - w wielu przypadkach nawet osoby początkujące mogą liczyć na stawki powyżej 5000 zł brutto miesięcznie. Wśród aktualnych ofert dla testerów można znaleźć również propozycje pracy zdalnej. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wykonywać obowiązki zawodowe w trybie home office, ponieważ mieszkają dość daleko od siedziby firmy. Obecnie pracodawcy najczęściej zatrudniają kandydatów w oparciu o umowę o pracę lub umowę B2B. W tym drugim przypadku można liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie.

Czym zajmuje się tester oprogramowania?

Osoba na stanowisku testera oprogramowania zazwyczaj wykonuje testy funkcjonalne oraz techniczne. Do jej obowiązków należy dokładne analizowanie przeprowadzanych testów, pamiętając o bieżącym dokumentowaniu ich przebiegu. Tester musi na bieżąco zgłaszać wszystkie problemy związane z prawidłowym działaniem oprogramowania. Nierzadko jest także odpowiedzialny za opracowywanie i wdrażanie konkretnych rozwiązań, mających na celu naprawdę ewentualnych defektów. Tester oprogramowania często pracuje z wykorzystaniem popularnych technologii, takich jak SQL. Pracodawcy zazwyczaj oczekują od potencjalnych kandydatów dobrej znajomości języka angielskiego. W zależności od profilu zatrudniającej firmy dodatkowym wymogiem może być znajomość systemów na przykład z branży finansowej lub telekomunikacyjnej.

Interesuje Cię praca na stanowisku testera oprogramowania? Poszukaj w sieci aktualnych ofert i przekonaj się, na jakie zarobki możesz liczyć. Zwróć uwagę na wymagania potencjalnych pracodawców i zastanów się, czy masz niezbędne umiejętności na wymarzone stanowisko.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj