Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Drogi w remoncie

Redakcja, 24.10.2023, 01:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Trwają prace przy modernizacji kolejnych dróg w Sieradzu. Największe postępy widać na ul. Podmiejskiej.

← REKLAMA

To, co można zaobserwować na ul. Podmiejskiej to część większej inwestycji, dzięki której nowej nawierzchni doczekają się jeszcze ulice Błotna, Kręta i Wiejska. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask" z Łasku, które za swoje usługi zaproponowało kwotę 2 439 579,24 zł.

W ramach inwestycji przewidziano realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich to remont ulic Błotnej (odcinek od ul. Wiejskiej do ul. Ludowej) i Podmiejskiej (odcinek od ul. POW do ulicy Reymonta). Prace w tym przypadku będą obejmować m.in. rozebranie istniejącej nawierzchni, frezowanie nawierzchni bitumicznej, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy, oczyszczenie przydrożnych rowów, regulację pionową studzienek i wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych.

Ta część zadania, wyceniona na ponad 1,4 mln zł, jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 55 proc.

Przebudowa ulic Krętej (od ul. POW do ul. Wiejskiej) i Wiejskiej (odcinek od ul. Krętej na wysokości posesji nr 8 do ulicy Błotnej ) także obejmuje podobny zakres prac.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj