Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Areszt tymczasowy za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Redakcja, 06.10.2023, 00:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci sieradzkiej patrolówki zatrzymali 34-latkę, która miała przy sobie prawie 10 gramów narkotyków. W mieszkaniu kobiety funkcjonariusze znaleźli kolejne 460 gramów amfetaminy.

← REKLAMA

30 września br. około godziny 16.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na torach kolejowych siedzi kobieta. Natychmiast skierował tam patrol. Z uwagi na brak dokładnej lokalizacji miejsca, znalezienie kobiety nie było łatwe. Policjanci patrolując okoliczny dość rozległy teren byli w stałym kontakcie z dyżurnym. W pewnym momencie zobaczyli siedzącą na torach kobietę. W czasie rozmowy z mundurowymi kobieta twierdziła, że przyszła tu, bo pokłóciła się z partnerem. Czuć było od niej silną woń alkoholu i nie mogła utrzymać równowagi.

Kiedy policjanci poprosili ją o dokumenty, zaczęła zachowywać się nerwowo. 34-letnia sieradzanka próbowała coś ukryć w podręcznej torebce. Kontrola jej zawartości zdradziła powód zdenerwowania kobiety. Policjanci znaleźli w niej dwa woreczki foliowe z nielegalnymi substancjami. Kobieta twierdziła, że nie są one jej własnością, ona je tylko przechowuje.

34-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu śledczy wykonali dalsze czynności w sprawie. W czasie przeszukania mieszkania kobiety, w pudełku po butach policjanci znaleźli worek foliowy, w której była zakazana substancja. Ujawnili także wagę i akcesoria do porcjowania narkotyków. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że było to łącznie ponad 470 gramów metamfetaminy i amfetaminy.

Podejrzana usłyszała prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przyrządów służących do ich przetwarzania. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd zastosował wobec 34-latki dwumiesięczny areszt. Za to przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzana wcześniej była notowana przez policję.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj