Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kierująca z 4 promilami!

Redakcja, 06.10.2023, 00:21

Dzięki reakcji świadków być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Zainterweniowali wobec 41-letniej kobiety, która kierując fiatem w centrum Sieradza, stwarzała duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Okazało się, że miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu.

← REKLAMA

3 października br. około godziny 18:30 kobieta jadąca ze swoim znajomym al. Grunwaldzką zauważyła podejrzane zachowanie kierującej fiatem. Pomimo zielonego światła na sygnalizatorze nie ruszała. Pojechała dalej, dopiero po sygnałach ze strony innych kierowców. Za chwilę gwałtownie wyhamowała, prawie doprowadzając do uderzenia w tył poprzedzającej ją ciężarówki.

Coraz bardziej zaniepokoiło to świadków, dlatego postanowili zainterweniować. Na ulicy Jana Pawła II w bezpieczny sposób zatrzymali się i oczekiwali, aż nadjedzie fiat. Udało im się zatrzymać kierującą fiatem. Kiedy podeszli do niej od razu wiedzieli, że jest pijana. Czuć było od niej silną woń alkoholu i mówiła bełkotliwie. Prosiła, aby nie wzywać policji, bo ona jedzie po dzieci.

Na miejsce przyjechali policjanci, który ustalił tożsamość kierującej fiatem oraz sprawdzili jej stan trzeźwości. Była to 41-letni mieszkanka Sieradza. Alkomat wskazał, że miała ona w organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj