Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sportowa rywalizacja seniorów

Redakcja, 14.09.2023, 18:41

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Seniorzy z Sieradza oraz z Łowicza wzięli udział w historycznej I Wojewódzkiej Senioriadzie Sportowo-Rekreacyjnej, która odbyła się na sieradzkim stadionie.

← REKLAMA

W zmaganiach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących związki i stowarzyszenia emerytów i rencistów, takich służb, jak: policja, wojsko, służba więzienna, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sieradza, czy członkowie Klubu Seniora RADOŚĆ z Łowicza.

Seniorzy uczestniczyli w takich konkurencjach, jak: bieg na 40m, skok w dal z miejsca, rzut piłeczką palantową, rzut kółkiem ringo, cel-lotka, laser-run, rzut do kosza, strzał na bramkę, tenis stołowy, przeciąganie liny i taniec towarzyski. W każdej z tych konkurencji zawodnicy zdobywali punkty dla drużyny i na tej podstawie wyłoniono najlepsze zespoły w klasyfikacji generalnej.

Na podium znalazła się ekipa Koła Emerytów Służby Więziennej z Sieradza, drugie miejsce zajęli członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Sieradza, a trzecie byli policjanci zrzeszeni w Kole nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych z Sieradza. Wymienione ekipy otrzymały puchary marszałka woj. łódzkiego oraz - wszyscy - pamiątkowe medale i statuetki.

Po sportowej części Senioriady jej uczestnicy udali się na tarasy nad Wartą na podwieczorek taneczny.

Patronem wydarzenia było Województwo Łódzkie. Inicjatorem przedsięwzięcia było Sieradzkie Stowarzyszenie Sportowe "Wspólnota" przy współpracy z Łódzkiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, pod honorowym patronatem Grzegorza Schreibera - marszałka województwa łódzkiego i Pawła Osiewały - prezydenta Sieradza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj