Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pijani ujęci za kierownicą

Redakcja, 14.08.2023, 16:00

Godną naśladowania postawą wykazali się świadkowie, który ujęli nietrzeźwych kierowców. 33-latek bez uprawnień kierował nissanem, mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Natomiast drugi nieodpowiedzialny kierowca, to 63-letni kierujący skodą, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

← REKLAMA

ierwsza interwencja miała miejsce 5 sierpnia br. po godzinie 18.00. Policjanci zostali skierowani na ulicę Jana Pawła II, gdzie świadkowie ujęli kierowcę skody, który prawdopodobnie był pod działaniem alkoholu. Świadek wyjaśnił, że kiedy jechał ulicą Krakowskie Przedmieście w kierunku Burzenina, bardzo zaniepokoił go sposób jazdy poruszającej się przed nim skody. Siedzący za jej kierownicą mężczyzna jechał tzw. slalomem, zjeżdżając co chwila z prawego na lewy pas, najeżdżając również na pobocze. W pewnym momencie wjechał w polną drogę, po czym zawrócił i ruszył w kierunku Sieradza. Świadkowie pojechali za nim. Zatrzymał się przed sklepem spożywczym na ulicy Jana Pawła II i wszedł do środka. Jeden ze świadków szybko wyjął pozostawione w stacyjce kluczyki. W tym czasie drugi ze świadków pilnował, aby kierowca nie wyszedł ze sklepu.

Za chwilę przyjechał patrol policji, który przejął dalsze czynności. Funkcjonariusze po krótkiej rozmowie z kierowcą skody wyczuli od niego alkohol. Był to 63-letni mieszkaniec Sieradza. Mężczyzna zaprzeczał, że kierował samochodem. Badanie alkomatem wskazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Kolejna sytuacja, kiedy dzięki reakcji świadków zatrzymany został kierowca na "podwójnym gazie" miała miejsce 6 sierpnia br. po godzinie 1.00 w nocy. Świadek, który jechał od Złoczewa w kierunku Sieradza zobaczył, że kierowca poruszającego się przed nim nissana, nagle zjechał na prawe pobocze. Następnie jechał "wężykiem", od prawej do lewej krawędzi jezdni. Mając podejrzenie, że kierowca nissana może być pod działaniem alkoholu, zaalarmował policję. Na ulicy Jana Pawła II zachowując bezpieczną odległość wyprzedził nissana, który to zatrzymał się na poboczu. Świadek podszedł do kierowcy i od razu wyczuł od niego alkohol. Nagle kierowca nissana ponownie ruszył, wjeżdżając na osiedle na obrzeżach miasta. Jechał bardzo wolno, a świadek cały czas jechał za nim. Za parę minut skręcił on na parking na ulicy Oksińskiego i zatrzymał pojazd.

W tym czasie na miejsce przyjechał patrol policji. Okazało się, że nissanem kierował 33-letni mieszkaniec Sieradza, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie alkomatem wskazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utarta prawa jazdy i wysoka grzywna.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj