Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Festiwal Recyklingu za nami

Redakcja, 31.07.2023, 21:56

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W dniach 24-28 lipca 2023 r. w Sieradzu odbył się XVIII Festiwal Recyklingu pod hasłem "Nie ma wakacji od segregacji".

← REKLAMA

Podczas obecnej edycji zdecydowano się na zmianę w sposobie organizacji festiwalu - sadzonki roślin i gadżety ekologiczne wydawane były już od pierwszego dnia na terenie Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu i Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o. o. w Sieradzu. Największym zainteresowaniem cieszyły się standardowo sadzonki roślin, których zapas w ilości prawie 2 tysięcy sztuk wyczerpał się w czwartek.

Pierwsi uczestnicy festiwalu zajęli kolejkę w poniedziałek już o 7 rano, natomiast ostatnie osoby zgłosiły się w piątek po godzinie 17. W pierwszy dzień udział w festiwalu wzięło udział prawie 200 osób i zebrano podobną ilość baterii jak przez całą ubiegłoroczną edycję festiwalu. Dodatkową atrakcję była wystawa eksponatów codziennego użytku zgromadzona w sali edukacyjnej na terenie Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych.

Podczas XVIII Festiwalu Recyklingu, 634 mieszkańców dostarczyło odpady na Stację Przeładunkową Odpadów Komunalnych o łącznej masie ponad 26,5 Mg.

Masy odpadów z poszczególnych grup:
• 21 455 kg - zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
• 4 206 kg - baterii,
• 186 kg - akumulatorów samochodowych,
• 338 kg - puszek albuminowych,
• 325 kg - farb i lakierów,
• 90 kg - świetlówek,
• 80 kg - przeterminowanych leków,
• 30 kg - nienadających się do użytku olejów jadalnych.

Pierwszy raz w tego typu akcjach były zbierane oleje spożywcze, aby uświadomić mieszkańcom, że nadają się one do procesu fermentacji bioodpadów.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj