Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Współpraca z Koziatyniem

Redakcja, 27.07.2023, 22:41

W sieradzkim Urzędzie Miasta Paweł Osiewała, prezydent Sieradza oraz Tetiana Iermolaieva, mer ukraińskiego miasta Koziatyń, podpisali list intencyjny dotyczący nawiązania partnerskiej współpracy pomiędzy miastami.

← REKLAMA

Strony ustaliły następujące obszary współpracy:

- wymiana najlepszych praktyk w dziedzinie samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji, transportu publicznego, pomocy społecznej, współpracy z organizacjami pozarządowymi i ochrony środowiska,
- kultury, turystyki i sportu obejmującej swym zasięgiem kluby, towarzystwa sportowe, domy kultury,
- wykorzystania funduszy Unii Europejskiej oraz pochodzących z innych programów ukierunkowanych na wspólny rozwój społeczno-gospodarczy, edukacyjny, kulturalny, sportowy i realizacji projektów międzynarodowych,
- gospodarki, wspierania przedsiębiorczości, zwłaszcza nawiązania kontaktów pomiędzy podmiotami gospodarczymi, instytucjami otoczenia biznesu i organizacjami zrzeszającymi producentów, usługodawców, handlowców.

Sieradz i Koziatyń współpracują już ze sobą w ramach programu Mosty Zaufania, którego celem jest pomoc w odbudowie Ukrainy poprzez międzynarodowe partnerstwa samorządowe pomiędzy gminami z Ukrainy i krajów UE, w tym Polski. Pozostałymi partnerami w programie są stowarzyszenia władz lokalnych i regionalnych z Czech, Francji, Węgier, Łotwy, Słowenii, Hiszpanii, Kraju Basków i Szwecji. W Polsce partnerem projektu jest Związek Miast Polskich. W charakterze obserwatora udział bierze Niemiecki Związek Miast. Wizyta ukraińskiej delegacji jest częścią programu Mosty Zaufania.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj