Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powstanie nowy żłobek

Redakcja, 16.06.2023, 01:21

W Sieradzu przy ul. Rycerskiej powstanie nowy żłobek. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł.

← REKLAMA

- Utworzenie nowych oddziałów żłobka to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców - mówił podczas konferencji prasowej Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W spotkaniu uczestniczyli także Piotr Bakowicz, dyrektor SP nr 1 w Sieradzu, w obiekcie której zlokalizowany zostanie żłobek (budynek przy ul. Rycerskiej) oraz Tomasz Bekalarek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji UM w Sieradzu.

- Zakres robót będzie szeroki, bo trzeba będzie przygotować nowe sale na parterze szkoły i wyposażyć je w niezbędną infrastrukturę. Do żłobka prowadzić będzie nowe, oddzielne wejście, a na zewnątrz powstanie plac zabaw dla najmłodszych - tłumaczy prezydent.

Koszty adaptacji pomieszczeń w budynku przy ul. Rycerskiej wraz z ich wyposażeniem i wspomnianym placem zabaw to 1,6 mln zł. Wsparcie finansowe, które otrzymał Urząd Miasta na lata 2023-27 wyniesie 2,5 mln zł. W kwocie tej jest bowiem nieco ponad milion złotych dofinansowania na funkcjonowanie bieżące żłobka. Środki te pochodzą z programu Maluch+ współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W budynku przy ul. Rycerskiej nadal też będą uczyć się uczniowie klas V-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zniknie natomiast Centrum Usług Finansowych, które zmieni siedzibę.

- Chcemy to wszystko tak przygotować, żeby i szkoła, i żłobek mogły obok siebie swobodnie funkcjonować. Pozostaje tylko cieszyć się z faktu, że sieradzanie będą mieli do dyspozycji dla swoich pociech dodatkowe miejsca w żłobku, a wiem, że takie potrzeby w mieście nadal są - podkreśla Piotr Bakowicz.

W nowym żłobku ma być 35 miejsc.

Harmonogram prac:

2023 - wykonanie części projektowej
2024 - realizacja prac
styczeń 2025 - uruchomienie żłobka

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj