Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Policja przejęła pół kilograma narkotyków

Redakcja, 08.03.2023, 20:58

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zabezpieczenie prawie pół kilograma narkotyków, ponad 1700 sztuk nielegalnych papierosów i 20 kilogramów tytoniu, to efekt działań sieradzkich kryminalnych. Zakazany towar policjanci znaleźli w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych oraz samochodzie sprawcy.

← REKLAMA

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych, na czarny rynek nie trafi prawie pół kilograma narkotyków oraz nielegalne wyroby tytoniowe.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od jakiegoś czasu podejrzewali, że 39-letni sieradzanin zajmuje nielegalnym "biznesem". 9 lutego br. w godzinach rannych na jednym z parkingów w centrum miasta funkcjonariusze zauważyli będącego w ich zainteresowaniu mężczyznę. 39-latek stał obok daewoo i był wyraźnie zdenerwowany. Policjanci podjechali do niego i zaczęli rozmowę z kompletnie zaskoczonym mężczyzną. Nie potrafił on logicznie odpowiadać na pytania funkcjonariuszy. Po chwili policjanci zauważali leżącą w samochodzie saszetkę, z której wystawały torebki foliowe. Jak się okazało znajdował się w nich susz roślinny i biały proszek. Mężczyzna wyjaśnił, że są to narkotyki i twierdził, że posiada je na własny użytek. Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali 39-latka.

Weryfikując zebrane dotychczas informacje kryminalni przeszukali zajmowane przez niego mieszkanie oraz pomieszczenia gospodarcze. Ich podejrzenia potwierdziły się. W mieszkaniu oraz w piwnicy policjanci znaleźli kolejne dilerki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Ujawnili również opakowania z papierosami bez polskich znaków akcyzy oraz akcesoria do ich produkcji, a także worki i pojemniki z krajanką tytoniową. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar.

Wstępne badanie potwierdziło, że było to prawie 327 gramów amfetaminy i ponad 180 gramów marihuany. Przejęte zostało również ponad 1700 sztuk "lewych" papierosów oraz ponad 20 kilogramów tytoniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał on prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, wytwarzania i wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz paserstwa akcyzowego. Według wstępnych wyliczeń, wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wyniosła ponad 19 tysięcy złotych.

Uwzględniając wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 39 -latek w przeszłości wchodził w konflikt z prawem.

źródło: KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj