Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Odzyskano skradziony samochód

Redakcja, 28.06.2022, 13:09

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji we współpracy z kolegami z Sieradza odzyskali skradzionego na terenie Niemiec Jeepa Grand Cherokee i zatrzymali mężczyznę, który przeprowadzał samochód do pasera. 26-latek usłyszał trzy zarzuty za paserstwo, w tym dwa obejmujące paserstwo mienia znacznej wartości. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Tym razem policjanci z grupy "Orzeł" stołecznej samochodówki operacyjnie ustalili, że skradziony w okolicach Hamburga w Niemczech Jeep Grand Cherokee ma zostać przeprowadzony do pasera poza teren garnizonu stołecznego. W związku z powziętą informacją funkcjonariusze rozpoczęli patrolowanie trasy S8, a następnie S2 i A2 w kierunku Łodzi. Na wysokości Łowicza zauważyli wspomniany pojazd, który następnie skręcił na autostradę A1 w kierunku Katowic, i dalej w drogę S8 w kierunku Wrocławia.

We współpracy z Komedą Wojewódzką Policji w Łodzi oraz przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu na w/w. trasie zostały zorganizowane działania blokadowe, które doprowadziły
do zatrzymania przedmiotowego samochodu do kontroli. Po dokładnym sprawdzeniu potwierdzono, że w/w. pojazd został pod koniec maja skradziony w Niemczech. Jeep został zabezpieczony na parkingu depozytowym.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że zatrzymany 26-letni kierowca jeepa wchodzi w skład grupy specjalizującej się kradzieżą jeepów na terenie Niemiec. Pojazdy te były przeprowadzane do Polski,
a następnie demontowane na części na terenie dziupli m.in. w powiecie mińskim. Tam policjanci znaleźli, karoserie od dwóch Jeepów Grand Cherokee. Jak się okazało, oba samochody w kwietniu i maju zostały skradzione w okolicach Hamburga. Policjanci na dalszym etapie prowadzonego postepowania będą przeprowadzali szczegółową ekspertyzę zabezpieczonych na niej części.

Zatrzymany 26-latek odpowie za paserstwo trzech pojazdów, z czego dwa pojazdy stanowiły mienie znacznej wartości. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj