Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwy ujęty dzięki świadkom

Redakcja, 26.08.2021, 01:05

Reakcja świadków pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Prowadzący renault 36-latek miał w organizmie prawie 3,4 promila alkoholu. Dziękujemy za czujność i godną naśladowania postawę.

← REKLAMA

23 sierpnia br. po godzinie 7.00 na ulicy Kmicica w Sieradzu kierująca samochodem zauważyła, że przed jedną z posesji za kierownicę renault wsiadł mężczyzna wyglądający na nietrzeźwego. Wspólnie ze swoją znajomą pojechała za nim, zachowując bezpieczną odległość. Po drodze kobiety coraz bardziej były przekonane, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jechał "wężykiem" co chwilę zmieniając pas ruchu.

O tej sytuacji powiadomiła policję. W końcu kierowca renault wjechał na jedną z posesji w miejscowości Okręglica. Kobieta wjechała za nim i zaparkowała w bramie, uniemożliwiając mu ewentualną ucieczkę. Na oczach świadków mężczyzna szybko przesiadł się na tylne siedzenie.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili personalia oraz zbadali stan trzeźwości kierowcy renault. Mężczyzna z trudem wysiadł z samochodu i miał problem z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie prawie 3,4 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj