Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Koniec prac na osiedlowych ulicach

Redakcja, 31.10.2020, 08:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zakończyły się prace przy przebudowie ul. Stacheckiego-Koliby oraz budowie łącznika ul. Wnuka z ul. Jana Pawła II.

← REKLAMA

W przypadku ul. Stacheckiego-Koliby przebudowie poddany został 218 metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wnuka (w pobliżu łącznika z aleją Grunwaldzką) do końca ulicy na wysokości Przedszkola nr 15 i stacji trafo. W zakres prac wchodziła budowa nowej nawierzchni jezdni (szerokość 6 m) oraz na całej długości obustronnych chodników. Dzięki Inwestycji zoptymalizowano również przestrzeń do parkowania, tak aby zapewnić możliwość swobodnego poruszania się pieszych. Specjalnie dla nich, na końcu bloków Stacheckiego-Koliby 1 i 2 powstało także wyniesione przejście dla pieszych. Wraz z przebudową drogi wykonane zostały również zjazdy, kanalizacja deszczowa, przyłącza kanalizacji sanitarnej, nowe oświetlenie uliczne oraz regulacja wysokościowa dojść do klatek schodowych.

Uzupełnieniem prac prowadzonych na ul. Stacheckiego-Koliby była budowa łącznika ul. Wnuka z ul. Jana Pawła II. W tym przypadku pracami objęty był odcinek o długości nieco ponad 80 m. Powstały ciąg pieszo-jezdny składa się z jezdni o szerokości 5,5 m i chodnika (2 m szerokości), który jest kontynuacją ciągu prowadzącego wzdłuż Przedszkola nr 15.

Wykonawcą inwestycji była firma Jolanta Piotrowska z Sędziejowic. Wartość umowy opiewała na kwotę 1.483.587,21 zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj