Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

W więzieniu polała się krew

Redakcja, 17.06.2020, 19:40

Zakład Karny w Sieradzu, w związku z obchodzonym w dniu 14 czerwca br. Światowym Dniem Krwiodawcy, po raz kolejny zorganizował na terenie jednostki honorową zbiórkę krwi wśród funkcjonariuszy i pracowników.

← REKLAMA

Zapotrzebowanie na krew w czasie epidemii znacznie sie zwiększyło. W związku z powyższym, w dniu 17 czerwca br., na terenie sieradzkiej jednostki penitencjarnej zorganizowano zbiórkę krwi pod hasłem "Służymy pomocą - mamy to we krwi". Przeprowadzono ją w ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawczej koordynowanej przez Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej. Kadra Zakładu Karnego w Sieradzu zbiórkę krwi współorganizowała tradycyjnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz Punktem Pobrań w Sieradzu. W trakcie czerwcowej akcji zebrano prawie 9 litrów krwi, natomiast łącznie od pierwszej zbiórki, przeprowadzonej w 2012 roku, aż 186 litrów tego bezcennego płynu.

Zakład Karny w Sieradzu od lat cyklicznie, kilka razy w roku organizuje na swoim terenie akcje honorowych zbiórek krwi dla funkcjonariuszy i pracowników jednostki. Sieradzka Służba Więzienna każdorazowo przyłącza się również do ogólnopolskich akcji krwiodawczych służb mundurowych. Tak było przy okazji realizowanej w minionych latach akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna" - przedsięwzięcia podejmowanego przez krwiodawców i Kluby Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża i Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej w poszczególnych jednostkach organizacyjnych.

Podobnie jest również z tegoroczną akcją prowadzoną pod hasłem "Służymy pomocą - mamy to we krwi", która jest koordynowana przez Zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa w Służbie Więziennej. Głównym celem akcji jest zapewnienie dostępności krwi dla szpitali, promowanie przez Służbę Więzienną idei honorowego krwiodawstwa oraz ukazanie, że funkcjonariusze Służby Więziennej mogą służyć pomocą drugiemu człowiekowi, także w ten sposób.

Fot. ZK Sieradz/Michał Bogus

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj