Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Łąki kwietne

Redakcja, 24.05.2020, 23:48

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Kolory, zapachy, bioróżnorodność - tak w najprostszy sposób można opisać łąki kwietne, które powstały w Sieradzu.

← REKLAMA

Jeszcze w ubiegłym roku w pięciu punktach miasta zasiano blisko 50 kg nasion czarnuszki, bławatków, chabrów, nagietek, rumianku, maciejek i wiele innych kwiatów. Latem rozkwitnie w Sieradzu blisko 3 ha różnokolorowych polnych dywanów.

- Łąki, jak wszystkie tereny zielone, mają swój pozytywny udział w ograniczaniu hałasu, zmniejszaniu odpływu wód opadowych do kanalizacji. Pochłaniają więcej smogu niż klasyczne trawniki. Dodatkową zaletą jest odporność roślin łąkowych na suszę. Łąki kwietne mogą przetrwać nawet największe upały bez dodatkowego nawadniania - tłumaczy Paweł Osiewała, prezydent Miasta Sieradza.

To nie jedyne zalety łąk kwietnych. Te obniżają temperaturę w mieście a ich utrzymanie jest dużo tańsze niż krótko przystrzyżonych trawników. Łąką musi być koszona raz, lub dwa razy do roku. Nie wymaga też codziennej pielęgnacji i dużej ilości wody.

Łąki kwietne pojawiły się w pięciu punktach Sieradza: na terenie międzywala rz. Warty (od ul. Sienkiewicza); okolice Wzgórza Zamkowego i Skansenu; ul. Broniewskiego (łuk z ul. Spółdzielczą); teren przy os. Klonowym (w pobliżu al. Grunwaldzkiej) oraz na terenie parku Mickiewicza.

Łąki kwietne w Sieradzu wykonane zostały w ramach umowy na utrzymanie zieleni w mieście. Dodatkowym kosztem był jedynie zakup nasion kwiatów o wartości ok. 8500 zł netto.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12850 (IP: *.*.255.153), 16.06.2020, 09:06
  "Kolory, zapachy, bioróżnorodność - tak w najprostszy sposób można opisać łąki kwietne" można określić jeszcze prościej - dramat alergika
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj